Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak przeciąć "pępowinę" łączącą mnie z matką?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 27 lat i mam wrażenie, że moja mama decyduje za mnie i narzuca mi swoje zdanie. Z kim mam się spotykać, jak się ubierać. Ostatnio poznałam fajnego chłopaka tylko że on był o 15 lat starszy ode mnie. Na początku naszej znajomości było dobrze. Myślałam, że moi rodzice go zaakceptują. Na początku zaakceptowali go. Dopiero później zaczął sie koszmar. Mama zakazywała mi się z nim spotykać. Twierdziła że za mało czasu spędza z nami, nudzi się w ich towarzystwie, malo rozmawia z rodzicami. Zdenerwowałam się i powiedziałam mamie że ma do niego zadzwonić i powiedzieć mu co o nim myśli. Zadzwoniła i powiedziala mu że ja tak wszystko w sobie tłumie i nie potrafie tego powiedzieć. Ale nasza znajomość nie ma sensu bo jest za stary dla mnie. A on na to dziękuję i do widzenia. Nawet nie powiedział że jemu na mnie zależy. I znajomość się skończyła po miesiącu. Teraz się pytam mamy kogo by chciała żebym wyszła za mąż a ona na to żeby był dobry i mnie szanował. Tamten poprzedni taki był tylko że za stary jak twierdzi moja mama. Nie wiem jak się uwolnić od tej pępowiny z matką?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że w przypadku relacji ze sporo starszym mężczyzną, mama kierowała się rodzicielską troską i bała się, że ta znajomość może w przyszłości Cię zranić. Spróbuj ją zrozumieć. Z drugiej strony masz rację, że jesteś dorosłą kobietą i masz prawo sama decydować o swoim życiu. I nawet jeśli Twoje decyzje nie do końca podobają się mamie, powinna je zaakceptować. Owszem, może z Tobą rozmawiać, dawać rady, ale powinna oddać Ci przestrzeń, byś sama podjęła decyzję. Musisz być bardziej asertywna i bronić swoich granic. Mam nadzieję, że uda Wam się z mamą znaleźć nić porozumienia i wypracować zdrowy wzorzec komunikacji. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...