Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co zrobić w przypadku problemów z wysławianiem się?


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem od czego w sumie zacząć, może najlepiej od tego, że mam ponad 20 lat, jestem studentem i nie wiem co jest ze mną nie tak .Wszystko zaczęło się w pierwszej gimnazjum, kiedy było boże narodzenie i trzeba było złożyć życzenia, gdy zacząłem wypowiadać słowo "wszystkiego" po prostu nie mogłem tego wymówić, momentalnie mnie zacięło na przeponie, w gardle i nic, druga sytuacja powtórzyła się gdy musiałem iść po kredę do drugiej sali, wszedłem i zaczynam mówić "przepraszam" i znowu to samo, uczucie leku, robi mi się gorąco i nic nie moge wymówić, tak jest to teraz .Wszystko to doprowadziło do tego, że mówię niewyraźnie, nie mogę wydusić z siebie słów np: przepraszam, united, uniteled, 55,80 itp. zamiast powiedzieć o 23 wolę powiedzieć o 11, gdy nie mam z tym problemu, gdy zaczynam mówić powyższa słowa i dużo podobnych czuję momentalnie ścisk na przeponie, gardło zasycha i koniec, tak jest w przypadku, kiedy jestem lekko podstresowany (rozmowa z kimś nowym, wystąpienia publiczne, bo naprzykład kiedy leży w nocy na łóżku i rozmawiać przez telefon, czuję się na tym spokojnie, żadnego uścisku nic ), bo jeśli jestem sam ze sobą jakoś nie mam z tym większego problemu .Rok temu wybrałem się do logopedy, bo myślałem, że to może w tym kierunku, ale niestety, nauczyła mnie stosować zasady wahadełko, tzn mahanie ręką i wypowiadanie słow, kiedy jestem sam i wykonuję to czynność, to nie czuję ucisku na przeponie, co może być przyczyną ? W okolicach pierwszej gimnazjum, jakoś rok wcześniej ćwiczyłem akrobatyke i pamiętam, że kiedyś w piaskownicy koledzy podrzucili mnie dość wysoko, upadłem na brzuch, przepone i nie mogłem złapać przez chwilę oddechu, czyżby nastąpiło jakieś naruszenie narządów oddechowych ? Również w pierwszej gimnazjum na początku miałem problemu z równieśnikami przez okres kilku miesięcy, po prostu mi dokuczali, z mojej winy, bo zawaliłem jedną sprawę i nie wiem czy to nie ma z tym związku . Nie mogę wykonywać wystąpień publicznych, momentalnie robi się gorąco, ucisk na przeponie i ewidentnie słychać, że coś jest nie tak ze mną, zauważyłem, że najlepiej najswobodniej mówię chwilę po obudzenie się, do momentu aż ktoś nie zadzwoni i robię się nerwowy, kilka miesięcy temu musiałem podzwonić po paru firmach w ramach spraw na uczelni, przez telefon jakoś mi to idzie, również mam problem z tym jak wyżej, czuć, że mówię strasznie twardo, ale jakoś idzie, a jak już musiałem podejść do jednej firmy i przedstawić sytuacje, jedynie co powiedziałem dzień dobry i ucisk na przeponie, uczucie gorąco, wszystko stoi w gardle i do widzenia :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...