Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak mam dalej żyć?


Gość Tomek99

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat, przez moje problemy psychiczne, musiałem rzucić szkołę i nie dokończyłem klasy maturalnej. Po wakacjach rodzice naciskają żebym powtorzyl klase i skonczyl szkole, ale ja już nie mam sił na nic.
Od marca tego roku mam silną depresje, myśli samobójcze oraz silne lęki przed różnymi sytuacjami. Leczę się u psychiatry oraz chodzę na terapie, odczuwam lekką poprawe psychiczną, ale to nie jest to.

Lęki już trochę się zmniejszyły, ale nadal są. Myśli samobójcze pojawiają się często są już tak silne że chciałbym to skończyć, ale jakoś tak walcze z tym, chociaż to jest bardzo trudne dla mnie.

Jestem bardziej samotnym człowiekiem, trzymam się z dala od ludzi. Z dobrych znajomych to mam paru, ale mieszkają daleko ode mnie, więc rzadko się spotykamy.

Są takie dni że odczuwam pustke, ból istnienia.

Nie wiem już co mam robić.

Odnośnik do komentarza

lęki to będziesz miał, jak sobie zdasz sprawę, że rodzice nie będą żyć wiecznie a teraz zdaj maturę (są szkoły dla dorosłych, można pracować i zdać maturę). Ja mam lęki każdego dnia a wiem, że muszę wstać, muszę działać. Mam chorą mamę, miałam pracę, gdzie traktowano mnie jak psa a teraz choć mi ciężko a zdobycie pracy kosztowało wyrzeczenia i 4lata bez wolnych weekendów wiem, że muszę. I wstaję. Ranki są najcięższe z najgorszym lękiem.

Odnośnik do komentarza

Chociaż teraz nie wyobrażasz sobie dokończenia szkoły średniej, bo lęki, złe samopoczucie, brak motywacji i energii, to jednak bliżej września rozważ to, co mówią rodzice. Oni chcą dla Ciebie jak najlepiej. Wiedzą, że bez szkoły średniej będzie Ci w przyszłości trudno znaleźć pracę. Rok to tak naprawdę niedużo. Możesz pójść do szkoły dla dorosłych, która przygotowuje do zdania matury. Mam nadzieję, że znajdziesz w sobie jeszcze wolę i siłę, by podjąć naukę. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...