Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nietypowy problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat i jakis czas temu zaczelam palic marihuane. Moja mama o tym wie, a ja gdy zauwazylam ze ja ranie postanowilam przestac. Zostalam przez nia zamknieta w domu w celu detoksykacji i zgodzilam sie na rozmowe z psychologiem oraz psychiatra. Pani psychiatra wytlumaczyla mi negatywne skutki tego dzialania, a pani psycholog zajela sie zdefiniowaniem przyczyny mojego problemu. Powiedzialam im, ze chcialabym zaczac zdrowy tryb zycia i przyblizyc sie do rodziny - wspolne gotowanie, wyjazdy itp. Psychiatra to pochwalil i doradzil jak to osiagnac, jednak moja mama nie stosuje sie zbyt do jego zalecen. Z kolei na rozmowie z psychologiem dowiedzialam sie, ze ma ona zamiar wyslac mnie do jakiegos osrodka leczenia uzaleznien na 3 miesiace, a jesli sie nie zgodze zalozy mi sprawe w sadzie i Jugendamt wysle mnie tam na caly rok. Osobiscie jestem zdania, ze nie jest to konieczne. Jestem skora do wspolpracy z psychologiem i przekonana, ze to mi wystarczy, natomiast nie chce nigdzie wyjezdzac. Jednak ona wie lepiej i twierdzi, ze kiedys jej za to podziekuje. Nie obchodza ja moje argumenty - zawalilabym 1/3 roku szkolnego, 1/3 roku w szkole muzycznej, a mialam za niedlugo rozpoczac nauke na nowym instrumencie, nie moglabym rozpoczac treningow boksu, na ktore tak czy owak nawet mnie nie chce zawozic. Nie mam zamiaru jechac tam dobrowolnie i jesli ona ma zamiar zalozyc mi ta sprawe w sadzie dochodzi kolejny argument - nie podejde do matury, bo nie mam zamiar skonczyc nauczania w wieku 21 lat (jestem w niemieckiej szkole, 2 klasy nizej niz moje roczniki) Co zrobic by przekonac ja, ze nie jest mi to potrzebne?

Odnośnik do komentarza

Jesteś niepełnoletnia, więc Twoja mama jako Twój prawny opiekun, w porozumieniu ze specjalistami (psychiatrą, psychologiem), ma prawo do podjęcia decyzji, by umieścić Cię w ośrodku leczenia uzależnień, jeśli uzna to za konieczne. Możesz spróbować przekonać mamę do zmiany decyzji i porozmawiać z nią spokojnie, obiecując, że będziesz stosowała się do zaleceń psychiatry i psychologa. Decyzja jednak i tak należy do mamy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...