Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Co mam zrobić, żeby trafić do ośrodka?


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Co mam zrobić żeby trafić do ośrodka? Jestem osobą niepełnoletnią dwa dni temu miałam rozprawę w sądzie, która zakończyła się przyznaniem mi psychologa i kuratora. Mam dość mieszkania w domu, ciągłych awantur, chodzenia po komisariatach i sądach. Mieszkam tylko z tatą, dostaje co miesiąc alimenty a ja nie mam z tego ani grosza na swoje potrzeby (rozumiem rachunki jedzenie ). Jestem zmuszana do szkoły do której nie chce chodzić, a sama nie mogę odebrać dokumentów. Wolałabym trafić do ośrodka i mieć spokój Tylko teraz pytania Czy nieletni może złożyć apelacje do sądu?, jeśli tak to jak

Odnośnik do komentarza

To zależy , czego dotyczyla sprawa. Kto, o co,czy przeciwko komu , ją założył. Jeśli to ty byłaś stroną w tej sprawie,to jako osoba nieletnia musiałaś mieć przyznanego adwokata z urzędu i to on wtedy reprezentuje ciebie przed sądem ,czyli też składa apelację. Jeśli jednak,nie byłaś stroną,to twoim opiekunem prawnym jest ojciec i to on ciebie reprezentuje. Jeśli byłaś na tej rozprawie i sędzia cię wysłuchał,to wtedy mogłaś wyrazić swoje zdanie. Teraz,to już chyba jest za późno. Zresztą nie piszesz szczegółowo o co chodzi z tym sądem,więc trudno jednoznacznie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dokładnie, jaki ośrodek masz na myśli, ale na podstawie wiadomości domyślam się, że chodzi o MOW, czyli Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. MOW-y przeznaczone są dla dzieci i młodzieży niedostosowanych społecznie wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania. Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze przeznaczone są wyłącznie dla młodzieży, wobec której Wydziały Rodzinne i Nieletnich Sądów Rejonowych zastosowały (w trybie Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich) środek wychowawczy w postaci umieszczenia w MOW. Z tego, co Ty napisałaś masz przydzielonego kuratora i psychologa, zatem środek wychowawczy w postaci MOW-u nie został zastosowany przez sąd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...