Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dawna jako nastolatka miałam problem z miesiączką .. ale zawsze bałam powiedzieć się komuś z rodzinie a Tym bardziej iść do ginekologa . Dopiero z rok temu odważyłam się iść do lekarza mając 21 lat .. przepisał mi wtedy tabletki luteina na poczatki działały myślałam że będzie ok i odstawiłam je . Jednak miesiączki nie było a ja trochę zaniedbalam branie regularnie tabletek . Zaczęłam je brać parę dni temu po 2 tabletki ale czuję że nic to nie pomaga bo gdy zawsze je brałam czułam że zaczyna mnie boleć brzuch a teraz nic , żadnej reakcji .. to już 3 dzień jak biorę tabletki .. Czy to możliwe , że mając 22 lata moglam przekwitnąć ?

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim luteina to nie jest tabletka antykoncepcyjna, to inaczej progesteron - kobiecy hormon, mający ogromne znaczenie dla prawidłowego cyklu miesiączkowego. Przepisywana najczęściej na wywołanie miesiączki czy utrzymanie ciąży. Problemy z miesiączką o jakich piszesz nie sądzę by były objawem przekwitnięcia (chociaż takie przypadki też się zdarzają) nie mniej jednak musisz iść do lekarza w celu dokładnej diagnostyki. Na pewno nie powinnaś brać leków na własną rękę. Przy zespole policystycznych jajników między innymi występują takie zaburzenia ale to potrzeba badań by to stwierdzić. Jeśli problem polega tylko na nieregularności miesiączek to często lekarze przepisują tabletki antykoncepcyjne na ich ustabilizowanie, sama jakiś czas brałam belarę z tego powodu. Skuteczna metoda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...