Skocz do zawartości
Forum

Imię dla dziecka po ojcu


Gość Anka_Anka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki trochę dziwny problem.
Przedstawię sytuację:
Niedawno wzięłam rozwód z moim mężem, ponieważ nie mogliśmy sie dogadać w niektórych sprawach. Przed rozwodem zaszłam z mężem w ciążę ( obecnie pierwszy miesiąc ciąży) mąż wyjechał bardzo daleko i nic nie wie o ciąży (właśnie nie wiem czy lepiej będzie jak się nie dowie czy lepiej mu powiedzieć?)
I z tego powodu że jestem z byłym mężem po rozwodzie, on wyjechał, ja zostałam sama, chciałabym temu dziecku które urodzę dać imię jego ojca.
Co myślicie o tym?
Proszę mnie nie krytykować.

Odnośnik do komentarza

kikunia55
No cóz pierwszy miesiąc i hormony juz Cie zjadają? Nie myślisz czy dziecko powinno miec ojca(po co go o ciązy informować), nawet odległego tylko czy może miec imię takie jak tatuś?

Trolle dobrze się miewają jak widac.

Bo wiem że ciąża tak czy siak nie będzie go interesowała

Odnośnik do komentarza

Ale jego i Ciebie powinna interesować wiedza, ze spodziewasz się jego dziecka. Jesli się przed momentem rozwiodłas i byłabys z innym w ciązy to i tak :w polskim prawie przyjmuje się domniemanie, zgodnie z którym dziecko urodzone w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od rozwodu jest uznawane za potomka męża matki.

Tak, ze wypadaloby ojca dziecka powiadomic, ze prawnie on jest jego ojcem a jak piszesz faktycznie tez. Z czasem się może tez okazac, ze potrzebujesz jednak alimentow, bo dziecko to kosztowna sprawa. I dlatego nie rozumiem dywagacji o imieniu dziecka a nie o tym jak i kiedy powiadomić ojca dziecka, ze na świat przyjdzie jego potomek.

Dywagacja o imieniu wobec zaistniałej sytuacji jest tylko troszkę większym problemem od dywagacji w jakiego koloru śpioszki będziesz malucha ubierała.

Odnośnik do komentarza

"Ja chciałam się zapytać co myślicie o tym żeby dać dziecku imię ojca " to tez jest pytanie o to co masz zrobic, tyle, ze w kwestii imienia.

Wg naszej historii w rodach krolewskich potomkowie dziedziczyli imię ojca. Imię ojca może odziedziczyć tylko potomek płci męskiej a jednomiesięczna ciąza nie daje jeszcze prawdopodobnej informacji jaką pleć będzie miało dziecko.

Odnośnik do komentarza

Hmmmm. Pomysł dość ciekawy.
Też kiedyś myślałam o imieniu dla syna po moim mężu, ale szczerze mówiąc trochę by to było dziwne :/
Wtedy nie wiadomo czy wolałabym męża czy syna choć mężowi zawsze zdrabniam imię :)

Ale w Twojej sytuacji jeśli będziesz wychowywała dziecko bez ojca to warto dać dziecku imię ojca. Tylko żeby nie było takiej sytuacji że nagle Twój były mąż będzie razem z Tobą mieszkał i wychowywał dziecko???
No chyba że wrócicie do siebie.

Odnośnik do komentarza

~Kiwikiwi
Hmmmm. Pomysł dość ciekawy.
Też kiedyś myślałam o imieniu dla syna po moim mężu, ale szczerze mówiąc trochę by to było dziwne :/
Wtedy nie wiadomo czy wolałabym męża czy syna choć mężowi zawsze zdrabniam imię :)

Ale w Twojej sytuacji jeśli będziesz wychowywała dziecko bez ojca to warto dać dziecku imię ojca. Tylko żeby nie było takiej sytuacji że nagle Twój były mąż będzie razem z Tobą mieszkał i wychowywał dziecko???
No chyba że wrócicie do siebie.

Bo jakby Twój mąż czy Ty wrócilibyście do siebie to lepiej Nie dawaj dziecku imienia taty bo wtedy będzie to dziwnie brzmiało.

Odnośnik do komentarza

~fghij
kikunia55
"Ja Imię ojca może odziedziczyć tylko potomek płci męskiej a jednomiesięczna ciąza nie daje jeszcze prawdopodobnej informacji jaką pleć będzie miało dziecko.

Słuszna uwaga,samo to swiadczy o trollingu:p

Jezu ja po prostu nie mogę z tego forum.

Odnośnik do komentarza

~Kiwikiwi
~fghij
kikunia55
"Ja Imię ojca może odziedziczyć tylko potomek płci męskiej a jednomiesięczna ciąza nie daje jeszcze prawdopodobnej informacji jaką pleć będzie miało dziecko.

Słuszna uwaga,samo to swiadczy o trollingu:p

Jezu ja po prostu nie mogę z tego forum.

Fighij założę się że trolling to z twojej starej jest :D:D:D

Odnośnik do komentarza

~onkaY
A skąd ta dziwka wie kto jest ojcem tego dziecka? Przecież ją przerżyneła cała wieś.

A Ty skąd wiesz kto Cię spłodził?
Pewnie koń w stajni
Ja rozumiem dziewczynę. Po prostu przespała się z mężem po rozwodzie.
Jeśli go kocha to niech z nim spi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...