Skocz do zawartości
Forum

Wada płodu po stosowaniu leków z grupy C


Gość martadrob

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martadrob

prawdopodobnie w 2 tygodniu ciąży stosowałam przez 2 dni spray do następnie tabletki 4 tabletki o przedłużonym działaniu, tabletki do ssania oraz tymianek i podbiał oraz homeopatyczny sprey do nosa i homeopatyczne granulki Dagomed nr3 cinnabaris. Nie wiedziałam że jestem w ciąży! Od chwili gdy się dowiedziałam strasznie się boję że mogłam uszkodzić płód. Obecnie jestem w 5 tygodniu ciąży. Mój lekarz stwierdził że mogło zaszkodzić lub nie! Bardzo proszę o odpowiedz czy to mogło zaszkodzić dziecku bo wiem że te leki są zaliczane do tak zwanej grupy ,,C".

Odnośnik do komentarza

Tyle udało mi się znaleźć...Kategoria C - to ta grupa leków, w której badania na zwierzętach wykazały szkodliwość dla płodu, bądź też takich badań nie wykonano oraz brak jest odpowiednio wiarygodnych danych z obserwacji stosowania tego leku u ludzi. Zwykle do tej grupy leków zalicza się leki nowo wprowadzane na rynek. Lek z tej grupy można zastosować jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza spodziewana korzyść dla matki przewyższa potencjalne ryzyko dla płodu.

Odnośnik do komentarza

jak lekarz mógł powiedzieć że mogło zaszkodzić czy nie????? przecież może wykonać dodatkowe badania i mieć pewność!!!!!!!!!! ale nie martw się ja wierzę, że wszytsko jest dobrze przecież tyle kobiet nie wie, że jest w ciąży i stosuje różne leki i wszystko jest dobrze!!!!!!! Powodzenia i gratulacje że zostaniesz mamą!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...