Skocz do zawartości
Forum

Problem z przyjacielem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Piszę do Was z prośbą o pomoc. Mam przyjaciela, któremu nie potrafię pomoc. Jest on osobą, która nie potrafi „czuć”. Wszystkie sytuacje tworzy na chłodno, przykładowo jego związki wyglądają jak wyjęte z filmów a jak czar pryska i wchodzi rzeczywistość, to on już to kwituje standardowym „to nie było to” i nie przejmuje się nikim, dodatkowo robiąc z siebie ofiarę. Mam wrażenie, że każdą relacje buduje na kłamstwie, jeżeli popełni błąd lub kogoś skrzywdzi to to wypiera i od razu się odcina, zaczynajac wszystko od nowa. Wiele rzeczy mówi, ale pozostają one słowami, które mają Mu zapewnić zaangazowanie drugiej osoby, ale z jego strony już to nie działa. Próbowałam w Nim coś „poruszyć”, ale nie potrafię. Dużo rozmawialiśmy, znamy się od lat, ale i tak jest bez zmian. Jak myślicie co można w takiej sytuacji zrobić?

Odnośnik do komentarza

Nic. Nie myśleć, ze z takim moglabyś sie związać. Kazda kobieta z takim będzie nieszczęsliwa. Jesli Cię to rajcuje, to możesz jeszcze probowac mu czasem otwierac oczy na to jak inni mogą widzies jego relację, ale pewnie bez widocznych rezultatow. On ma bardzo dobrze rozwinięty w sobie pewien rodzaj impregnacji na informacje ze świata, ktore moglyby zachwiac jego ego.

Można nawet przyjąc, ze osoby nadmiernie wrażliwe, popadające co chwilę w otchlań zwątpienia, nie wierzące w siebie, w swoje zdolności interpersonalne choć trochę moglyby (gdyby tak sie dalo) kupic od niego jego filozofii życiowej.

Odnośnik do komentarza

Jest takie ładne określenie "osobowość dyssocjalne". Kiedyś takich ludzi określano psychopatami, ale że stanowią aż 1% społeczeństwa (na stanowiskach kierowniczych ten odsetek jest wyższy), a ludzie kojarzyli ich z szaleńcami biegającymi z siekierą, zaczęto używać łagodniejszego określenia. Myślę, że powinnaś usunąć tego osobnika ze swojego życia.

Odnośnik do komentarza
Gość noctilucent1

Zgadzam się za kikunią:) a poza tym - to nie jest normalne, jest to swego rodzaju defekt. On jeszcze sporo osób może unieszczęśliwić na polu związków, będąc skądinąd całkiem przyjemną, zupełnie z pozoru pozytywną osobą.

Związki niestety nie dla niego. Przy odrobinie szczęścia dobrze gdyby mógł wykorzystać swoje talenty do innych rzeczy (do organizacji różnych rzeczy? kto wie). Ale złożonego świata Twoich emocji nie zrozumie. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...