Skocz do zawartości
Forum

Ttrichotillomania jak sobie z tym poradzić?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kobietą mam 23 lata i mam trichotillomanię, włosów coraz mniej a ja załamana nie mogę już spoglądać w lusterko, czy jest jakiś sposób żeby nie wyrywać tych przeklętych włosów. Pierwsze początki wyrywania sięgają dzieciństwa gdzie zaczęłam na początku kręcić włosy potem zaczęłam już wyrywać, chodziłam do kilku psychologów ale nie pomogli, a mi już jest szkoda pieniędzy na kolejnych. Jedna pani miała więcej problemów niż ja a druga proponowała joge i słuchanie odgłosów natury plus medytacje, ale to mnie nie przekonało.

Odnośnik do komentarza

A na skutek tego wyrywania sobie wlosów, stają się one gęsciejsze, bardziej bujne?

A jak tak sobie wyrywasz to czujesz ból, czy już się przyzwyczailas?

A wyrywasz sobie w tempie, ze głowa sobie radzi? Masz włosy krótkie czy długie? Zdązają Ci o czasie odrastac abys znów miala szansę je wyrywać, czy masz łyse placki? I czy wolisz te ewentualne placki z przodu głowy, z tyłu czy może po bokach?

Jedni się tną, aby poczuć ból życia a Ty sobie włosy wyrywasz- może to jest symptom wspólczesnych czasów- kiedyś ludzie bali się wojny, okupanta, prześladowcy a dzis samych siebie- widac jako człowiek kazdy czegoś musi się bac i tak sobie lagodzić ból istnienia lub go nakręcać aby czuć, ze są na tym świecie, ze istnieją.

Odnośnik do komentarza

Jesli jest prawdą to Twoje zaburzenie (przepraszam, trochę może powyżej napisałam sarkastycznie-ale tyle panienek się tu nudzi i wymysla "fajne" tematy) to doskonale wiesz, ze powinnas zmienic fachowca, poniewaz jest to zaburzenie raczej obsesyjno-kompulsywne, na skutek rożnych lęków czy depresji i pewnie sama sobie z nim nie poradzisz. Czyli musisz sobie metodą prob i błędów dobrac dobrego lekarza, który Cię poprowadzi.

Odnośnik do komentarza

Mogę cię zapewnić że nie wymyśliłam sobie tego, na kolejnych lekarzy mnie nie stać każda wizyta to 100 zł raz w tygodniu chodziłam i wydalam już wystarczająco dużo pieniędzy. Przy wyrwaniu czuje ulgę, mam krótkie włosy, jest tak ze czasem przez dwa dni wyrwe jednego albo góra pięć włosów a czasami nadzieję taki moment że wyrwe garśc, nie kontroluje tego wyrywam nawet przy oglądaniu filmu. Wyrywam najczęściej z czubka głowy i w okolicach uszu i z tyłu głowy. Mam prześwity ale tłumacze wszystkim ze byłam u fryzjera, jak ktoś zauważy. A u fryzjera nie byłam z 5 lat

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...