Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Mama z wirusem HIV


Gość amelka1414

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amelka1414

Mam 14 lat, miesiąc temu moja mama doewiedziała się, ze jest nosicielką wirusa HIV, wczesniej nie przypuszczała, ponieważ moja mama jest osoba porzadną, nie jest typem jakiejś baby co z kazdym idzie do łóżka. Okazło isę, ze zaraził ją ojczym, który to pierwszy zrobił badania i się przyznał, ze w delegacjach z nieznanymi kobietami się spotykał. Mama rozwodzi się z nim przez to, ale jest już chora. Czy ja mieszkanjąc z mamą i ojczymem (wczesniej) mogę być zarażona? Nie miałam kontaktu z krwią rodziny nigdy, ale myjemy się wtej samej wannie, mama nawet piła często z kojej butelki na wycieczkach, albo dopijała moją herbatę ze szklanki.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie powinnaś być zakażona, bez obaw.

Współczuję Twojej rodzinie tej historii... przy obecnym stanie wiedzy życie z Twoją mamą nie jest dla Ciebie zagrożeniem. Twoja mama również będzie mogła żyć spokojnie, bo teraz są takie leki, że wirus staje się niewykrywalny we krwi (prawie jak by go nie było) i nie zagraża zdrowiu. Powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza

Do zakażenia wirusem HIV dochodzi za pośrednictwem kontaktu seksualnego, okołoporodowo albo w konsekwencji ekspozycji na wydzieliny albo tkanki zawierające wirusa. Bardzo mi przykro z powodu Twojej mamy. Potrzebuje nie tylko wsparcia lekarskiego ze względu na zakażenie wirusem, ale też wsparcia psychologicznego, bo informacja o HIV i zdradzie jest dla niej na pewno niezmiernie trudnym doświadczeniem. Sama profilaktycznie zrób sobie testy na obecność HIV.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...