Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nie widzę swojej przyszłości


Gość w78800k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat. Długo czas zmagałem sie ze stanami depresyjnymi, profilaktycznie przyjmuję leki na stany lękowe. Mam problem z zaliczeniem studiów, zamierzam zmienić kierunek póki jest na to pora, ale nikt nie podziela mojego zdania. Wszyscy trują mi jakim będę zerem jak nie zrobię 20-tu stopni naukowych z medycyny czy informatyki i jakim już jestem przegrywem, że mam trudności z nauką. Nikt nie chce o tym normalnie porozmawiać, każdy się odwraca i traktuje mnie jak powietrze lub wydziera na mnie twarz. Matka najgorzej ( a zawsze mialem w niej oparcie ). Znajomi wytykają mnie palcami, że jestem sam (nie mam siły na kolejne związki po ostatnim razie, zniszczono moje życie społeczne DOSZCZĘTNIE ). Tydzień temu zabiła się moja koleżanka. Ja chyba też to zrobię, bo nie wiem, gdzie szukać pomocy. Jako dziecko chodzilem do psychologa i było ekstra, w liceum zapisałem się na jedną wizytę i zniszczyłem panią śmiechem (teksty typu "no przykro mi", "no co zrobić" po czym wszystko dokładnie opowiedziała moim rodzicom :) ). Proszę o pomoc, mam wrażenie ze po raz ostatni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Trudności na studiach zdarzają się najlepszym. Jeśli czujesz, że masz kłopoty z nauką, że źle wybrałeś, że nie czujesz, aby kierunek, który studiujesz, wiązał się z Twoją przyszłością, to jak najbardziej warto to zmienić. Z niewolnika nie ma pracownika. Zmiana studiów to nie jest porażka ani tym bardziej powód, by odbierać sobie życie. Rozumiem, że rodzice obawiają się o Twoją przyszłość, martwią się, czy ukończysz studia, ale jeśli pokażesz im, że jesteś pewny swojej decyzji i konsekwentnie realizujesz swoje cele, to podejrzewam, że będą Cię wspierać. W chwilach kryzysu skorzystaj z darmowego anonimowego telefonu zaufania nr 116 123. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...