Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak pomóc dziewczynie z poważną depresją?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem nastolatkiem. Od prawie roku (bo od lutego 2017) mam dziewczynę. Układa się nam bardzo dobrze - wiadomo czasami gdzieś ta kłótnia była, ale to chyba jak w każdym związku. Natalia jest ode mnie starsza o półtora roku. Zaczęły się ferie. Mieliśmy w planach spędzić tydzień razem, a tydzień każdy ze swoją Rodzinką. Niestety, potoczyło się inaczej. Wyjechała w 1szym tygodniu - ja jadę w drugi. Nie zobaczymy się 16 dni. Wiadomo, każdy już za sobą tęskni... Jednak problem w tym że ona chce popełnić samobójstwo. Mówi że "nie da rady, nie wytrzyma" a ja nie wiem jak pomóc... W cztery oczy nie pogadamy ponieważ jesteśmy od siebie oddaleni o kilkaset kilometrów (Katowice - Lublin). Jak mogę ją powstrzymać od tego? Próbowałem ją powstrzymać mówiąc że "Tracąc ją trace wszystko, życie bez cb nie istnieje". Lecz ona ma to już podobno wszystko zaplanowane... I że nie wytrzyma tego rozstania psychicznie. Podobno jej mama się o tym od niej dowiedziała, że chce się zabić... Jednak jak ja mogę ją powstrzymać od samobójstwa??? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli wiesz, że Twoja dziewczyna planuje i myśli o samobójstwie, snuje realne plany, by odebrać sobie życie, to masz prawo, a nawet obowiązek powiadomić o tym policję, by interweniowali. Jeśli znasz jej adres albo masz kontakt z jej rodzicami, to radziłabym również powiadomić o zamiarach dziewczyny jej rodziców. Nie wolno bagatelizować takich słów...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...