Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Początek nerwicy?


Gość Scarlet33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mysle ze moj przypadek nie jest jakis szczegolny ale nigdy nie byl leczony czy badany. Otoz mam od kilku lat problemy z polykaniem duzych kesow, tabletek. Zawsze jak jem to bardzo zwracam uwage by nie byly to duze kęsy poniewaz zdarzało sie ze jadłam łapczywie ( z reguły tak bylo) i czesto jedzenie stawało mi w gardle a ja wpadalam w taka panike ze bylam gotowa biec juz do sasiada by mi pomogl. Po danym zdarzeniu bylam roztrzesiona i cala spocona. To samo tyczy sie polykania tabletek.. to co z nimi robie by je polknac jest dla osoby ktora to widzi z boku czyms chorym. Zawsze towarzyszy mi mysl ze sie udusze. Ostatnio jechalam do pracy jak gdyby nigdy nic spokojna droga, maly ruch wokol pola lasy i nagle czuje ze moj jezyk zaczyna puchnac. W sekunde wpadlam w taka panike ogladalm jezyk w lusterku otworzylam natychmiast szybe w aucie bo czułam ze sie dusze. Oczywiscie momentalnie serce bilo jak szalone ja az czerwona na twarzy, spocona ze stresu. Trwalo to ok 10 sekund. Czy to sa objawy nerwicy ewentualnie innego zaburzenia?

Odnośnik do komentarza

Być może ma to związek z traumatycznym przeżyciem. Zazwyczaj te przykre wspomnienia pozostają z nami na długo i wracają w podobnych sytuacjach.
W momencie kiedy człowiek nie może oddychać wpada w panikę a to już samo w sobie jest traumatyczne. Myślę, że to właśnie z tego powodu przykuwasz tak dużą uwagę do rozdrabniania tabletek a kiedy zaczyna dziać się coś z gardłem boisz się by nie zdarzyło się to co przysporzyło ci tyle strachu.

Ja jako dziecko musiałam brać leki w syropach, proszkach itd. Miałam problem z połykaniem jakichkolwiek tabletek. Z czasem zaczęłam rozdrabniać na pół a małe połykałam w całości. Obecnie jestem w stanie polknąć nawet te większe.

Czy może to być nerwica ? Uważam, że może ale nie musi być. To jest w stanie stwierdzić psycholog bądź psychiatra.
Jeśli lęk jest silny może warto udać się do specjalisty gdyż to może się nasilać. Oczywiście nie wykluczone, że to nie minie samo. Jednak warto się zastanowić na ile uciążliwe jest życie z tego typu doświadczeniami.

Życzę powodzenia, siły i mało stresu bo wiem jak uciążliwe są lęki oraz uczucie paniki. Trzymam kciuki za Ciebie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przez Internet nie można postawić żadnej diagnozy. Trudno tutaj cokolwiek stwierdzić. Twoje objawy, owszem, są dość sugestywne i mogą wskazywać na nerwicę. Wrażenie puchnięcia języka, panika, uczucie duszności, potliwość, wrażenie, że z Twoim ciałem dzieje się coś złego, wkomponowują się w obraz kliniczny nerwicy. Uważam jednak, że powinnaś udać się do lekarza psychiatry, by mógł postawić rzetelne rozpoznanie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...