Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Fobia czy coś innego


Gość Alojzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nie wiem czy to własciwy dział ale zadam pytanie. Otoz od 5lat nie widzialem sie z bratem, ze względu na dużą odległość. Chodzi o to, ze teraz po dluzszym przebywaniu z nim stwierdzam, ze zachowuje sie dziwnie. Wszystko jest dla niego spiskiem, obecna wladza to wyslannicy Plemienia Dawidowego, w Europie toczy sie starcie pomiedzy klanami Żydów, w Europie sa czynione przygotowania do inwazji islamu( siec korytarzy pod terytorium DE, majaca ułatwic agresje). Twierdzi, ze ziemia jest płaska i lada moment nadejdzie Sąd Ostateczny. Wszystko na bardzo powaznie. Stał sie tez bardzo pobożny. Ktos ze znajomiscia zagadnienia i obiektywny, moze wskazac mi kierunek ( nerwice, fobie, natręctwa, schiza) ,w którym mam drążyć temat? Nie jest agresywny, rozumuje w sposób racjonalny. Dzieki

Odnośnik do komentarza

Przypomina to zaburzenia z rodzaju schizofrenii lub po prostu wierzy w teorie spiskowe. A już na pewno jego myślenie nie jest ani racjonalne ani logiczne. W końcu skupia się na pesymistycznej stronie życia i w taki sposób widzi świat. Brak mu monochromatycznej wizji świata i nie ufa ludziom. Gdyby miał choć trochę zaufania do innych to zdołałby uwierzyć w to że ziemia jest kulą, a dowodów na to jest cała sterta.

Odnośnik do komentarza

Autorze jestes troszke smieszny. Chcesz sie zabawiac w psychologa metoda znalazlem w internecie lub jakis znawca z internetu mi to powiedzial. Podobne zachowania prezentujesz jak osoba ktora opisales. Szukasz sensacji tam gdzie jej nie ma. Kazdy na swoj sposob jest szalony i ty rowniez. Roznica polega na tym ze jeden trzyma swoje szalenstwo w czterech scianach, inny mowi o swoim szalenstwoe glosno, narazajac sie na smiesznosc i ostracyzm. Jezeli chcesz juz sie nad czyms zastanawiac to nad soba, bo skoro poswiecasz czas aby napisac o takich smiesznych rzeczach na forum psychologicznym, aby pozniej pozowac na wielkiego psychologa, ktory sam nie potrafi znalezc rzetelnych informacji i wykazac sie zdrowo rozsadkowa dedukcja, to Twoj obraz rowniez nie wyglada ciekawie. Zamiast zajmowac sie takimi rzeczami, zajmij sie wlasnym zyciem. Mesjaszem nie bedziesz.

Odnośnik do komentarza

Przez Internet nie można postawić diagnozy. Jeśli jednak Pana brat wierzy w rzeczy, które wydają się mało prawdopodobne, wręcz niemożliwe, do tego potrafi w sposób logiczny je wytłumaczyć, to te objawy bardzo blisko lokują się paranoicznego zaburzenia osobowości. Zachęcam do przeczytania tekstu:
Paranoiczne zaburzenia osobowości. Artykuł powinien Panu wiele wyjaśnić. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ja nie jestem do końca przekonana, czy to co się dzieje z twoim bratem, to jest paranoiczne zaburzenie osobowości,ponieważ zaburzenia osobowości ujawniają się już w okresie późnego dzieciństwa, lub wczesnej dorosłość i trwają w sposób ciągły przez całe życie,jeśli nie są modyfikowane poprzez psychoterapie. Z tego co piszesz,to twój brat, zmienił się w ostatnim czasie, a wnioskuje ,że wcześniej było z nim wszystko ok. Zaburzenie osobowości, nie ma wyraźnego początku, tak jak np depresja i są to cechy charakteru, które bardzo trudno zmodyfikowac.. Nie wiem, jaki był twój brat wcześniej i w jakim jest wieku. Może też taki był ,tylko tego nie zauważyłes.
Ważne jest także,czy inne osoby z rodziny, również uważają, że brat się zmienił, dziwnie się zachowuje,czy też mówi.
Obecna sytuacja w kraju i na świecie, sprzyja różnego rodzaju teoriom spiskowym i ludzie im ulegają. Może to być przejsciowe ,a może nie. Brata powinien zdiagnozowac psychiatra, tylko chyba trudno będzie go na to namówić, bo on chory nie czuje się napewno. Weź też pod uwagę,że może on zażywa coś ,np dopalacze, lub inne substancje psychoaktywne.
Coś jest na rzeczy i tylko psychiatra może postawić diagnozę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...