Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy stan wynika z mojego melancholijnego charakteru?


Gość r...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sam nie pamiętam kiedy, zakładam iż około parę miesięcy temu coś się we mnie zmieniło. Zapewne było to spowodowane nieudanym związkiem. Bardzo to przeżyłem, zdarzało mi się płakać nocami, czy też obwiniać się o niepowodzenie. Z czasem przestało boleć, chociaż uczucie nie wygasło i często wracam wspomnieniami. Zawsze byłem leniwy, jednak z czasem straciłem motywację do nauki, czy też pasji. Zdarzają mi się momenty, kiedy nie potrafię odczuwać emocji - wszystko jest mi obojętne, totalna apatia. Bardzo często także zdarza mi się wyolbrzymiać wszelkie wpadki, drobne incydenty. Opinia innych jest dla mnie niezwykle ważna, wszystkie komentarze biorę do siebie. Jestem przystojny, bynajmniej ponadprzeciętny. Pomimo tego nie potrafię zaakceptować mojego wyglądu, mam okropną paranoję na jego punkcie - dostrzegam każdą drobną wadę. W relacjach z innymi nigdy nie potrafię wykonać pierwszego kroku w obawie przed odrzuceniem, czy krytyką. Jednak pomimo tego uwielbiam nawiązywać nowe znajomości, jestem całkiem sympatyczny i czarujący. Niestety, do pewnego czasu całkowicie straciłem zainteresowanie innymi. Każdy wydaje mi się jakoś mało interesujący i nie tyle, co nie potrafię, to nie chce i nie mam ochoty poznać kogoś bliżej. Nie potrafię wejść z kimś w bliższą relacje. Miewam chwile, kiedy jestem przygnębiony, znerwicowany i zaniepokojony - męczą mnie wspomnienia, szczególnie przed snem. Innym razem wszystko jest dobrze. Uogólniając mam okropne wachanie nastrojów. Uważam, że nie jest to w bardzo zaawansowanym stadium. Sam nie potrafię stwierdzić, czy stoi za tym jakaś choroba psychiczna, czy wynika to z mojego melancholijnego charakteru i leniwego trybu życia. Z góry dziękuję za pomoc i jeśli jest to możliwe, to proszę nie odsyłać mnie do lekarze - pójdę, gdy uznam to za konieczne. Na razie chce zaczerpnąć pomocy na forach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...