Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to choroba psychiczna?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to choroba psychiczna?Od roku lub dluzej ciaaagle mnie cos boli a to noga a to reka tu zakuje 1 dnia tu drugiego lub cos mnie boli i wkoncu umowie sie do lelarza to kilka dni przed mi przechodzi. Dodam ze ciagle sprawdzam w internecie ale raczej nie podejrzewam u soebie raka czy innej ciezkiej choroby raczej jakies zapalenie np.miesnia czy cos takiego. Zawsze chciałam miec zlamana noge lub cos innego zeby miec gips kule i zeby wszyscy kolo mnie chodzili jeszcze niedawno szukalam sposobow na zlamamie ale mi niw wyszlo. Raczej jestem pesymisto-realista ale jezeli chodzi o choroby to ciagle narzekam moja rodzina ma dosc. Jak się delikatnie denerwuje o mi brzuch. Wlasnie mnie kuje brzuch niedawno tez podejrzewalam zapalenie wyrostka ale niestety nie zgadzaly sie wszystkie mam 14 lat. Wiem e straaasznie chaotycznie przepraszam.

Odnośnik do komentarza

Chyba jesteś hipochondrykiem , który cierpi na brak uwagi i zaintetesowania,ze strony rodziców i dlatego chce być chory ,bo to sposób na zwrócenie na siebie uwagi.
Pragniesz uwagi i opieki ,a to normalne i nie doszukuj się u siebie choroby psychicznej bo jej nie masz. Porozmawiaj o tym z rodzicami i powiedz im ,co jest podłożem twoich dolegliwości.
Sami powinni to wiedzieć,bo to ich rola i obowiązek wobec ciebie,ale skoro są tacy ślepi,to ktoś musi ich uświadomić.
Rozmowa z psychologiem,też dobrze by ci zrobila.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że potrzebujesz atencji, dlatego próbujesz zwrócić na siebie uwagę. Nie wiesz jak, więc próbujesz doszukiwać się u siebie rozmaitych chorób, by inni koło Ciebie "skakali". Takie zachowanie może świadczyć o zaburzeniach z grupy nerwic, a konkretniej o hipochondrii. Porozmawiaj o swoich problemach z kimś bliskim, najlepiej z rodzicami i rozważcie konsultację u psychologa/psychiatry. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...