Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Inność...


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem Karolina. Mam 15 lat i chodzę do technikum. Moja sytuacja polega na tym, że nie mogę odnaleźć się w świecie. Można sobie pomyśleć, że jestem nastolatką i tak już jest, ale jestem pewna, że to nie jest to. Może głupio to zabrzmi, ale strasznie dużo myślę, zagłębiam się we wszystko, a mimo to nie mam zainteresowań. Rozmyślam nad wszystkim, nad tym co możliwe, a co nie. Zastanawiam się jak zostaliśmy stworzeni, czemu żyjemy, po co to wszystko, czy oprócz naszej rasy ktoś jeszcze istnieje. Patrzę na ludzi i po prostu nie wierzę skąd ja się tu wzięłam, czuję się jak z innej epoki albo w ogóle nie z tego świata. To brzmi jakbym była wariatką, która naoglądała się za dużo filmów science fiction, ale tak nie jest. Nie mogę się przystosować do tego, co robią ludzie. Niektóre rzeczy są dla mnie dziwne. Moja rodzina mówi, że za dużo myślę i mam się skupić na życiu, ale to tak nie działa, ja nie umiem przestać. Wolę siedzieć w pokoju i po prostu myśleć. Sama ze sobą czasem nie wytrzymuję. Czy to jest w porządku? :/

Odnośnik do komentarza

No cóż, patrząc na twój wiek,to pewnie z czasem minie, a jak nie,to może pomyśl,żeby w przyszłości studiować filozofię.
Było by to zgodne z twoimi zainteresowaniami ,których uważasz ,że nie posiadasz.
Może jesteś bardziej wrażliwa i dojrzała niż twoi rówieśnicy i stąd te twoje przemyślenia,nad sensem świata.
Pamiętaj jednak,że żyjesz tu i teraz i warto tego życia nie zaniedbywac. Gdyby jednak trudno było by ci się przystowac,to zwroc się po pomoc do szkolnego psychologa.

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz mozna wywnioskowac ze jestes osoba bardzo refleksyjna zupelnie tak jak ja ( mam20 lat ) i byc moze wrazliwa na otaczajacy Cie swiat . Moim zdaniem jest to bardzo cenna umiejetnosc poniewaz osoby zdolne do glebszych przemyslen lepiej rozumieja swiat i szukaja odpowiedzi na nurtujace pytania . Twierdzisz ze nie masz zainteresowan a Ty poprostu jestes typem myslicielki a to juz cos ;) aby sprobowac odpowiedziec na nurtujace Cie pytania moglabys zaglebic sie w zagadnienia filozoficzne i psychologiczne , jest wiele ksiazek i artykolow na takie tematy . Fajnie wiedziec ze sa jeszcze takie wyjatkowe 15-latki jak Ty .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...