Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Fobofobia czy amaksofobia?


Gość Egress

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy, bo sam sobie nie potrafię poradzić. Ponad 7 lat temu uzyskałem prawo jazdy, prawie nie jeździłem i mam spory stres przed prowadzeniem. Jestem wprawdzie po kilku przejażdżkach - w łatwiejszych warunkach i na bocznych trasach prowadziłem auta znajomych pod ich opieką i wziąłem dotychczas dwie godziny z instruktorem. I jest trochę lepiej, nie mam już obawy, że pomylę gaz z hamulcem.

Mojemu stresowi towarzyszy wielka chęć prowadzenia auta i z chwilą kiedy ruszam - nawet przy trudnych warunkach - uspokajam się, a raz nie miałem nawet problemu, żeby mocniej przycisnąć (oczywiście, jak kolega kazał). Stresuję się na myśl "zaraz będę prowadził", ale jestem spokojny, kiedy "teraz prowadzę" i potrafię zachować zimną krew nawet w trudniejszej sytuacji.

Gdzie może być problem? Czy mój stres wynika z ambicjonalnego podejścia do kwestii prowadzenia (mężczyzna, a nie jeździ).

Gdybym dostał od Państwa odpowiedź, że cierpię na amaksofobię, przeraziłbym się o wiele bardziej, niż gdyby diagnoza brzmiała "lęk przed własnym lękiem".

Dodam, że podobne stany odczuwam w towarzystwie kobiety, która pociąga mnie fizycznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...