Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Wypalenie? Depresja ?


Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 17 lat przez problemy osobiste i alkohol w domu, wpadłem w problemy z narkotykami, po roku czasu brania postanowiłem z tym skończyć, wyznaczyłem sobie cele które chciałbym osiągnać w życiu, i dążyłem do nich za wszelką cenę. Mam teraz 20 lat, posiadam prawo jazdy kat. A(2) i B, posiadam samochód, motocykl, zrobiłem sobie wymarzony duży tatuaż, posiadam kolczyki które zawsze chciałem mieć, od ponad 2 lat chodzę na siłownię, trzymam dietę, doszedłem do sylwetki której bardzo chciałem ( + 26 kg ), mam na swoim koncie wygranych kilka pucharów i medali, mam spory zasób oszczędności które odkładam na samochód z wyższej pułki. Do wszystkiego doszedłem sam i na wszystko zarobiłem sam. Studiuje przyszłościowy kierunek, robię kursy zawodowe. Należę bardziej do introwertyków, mam sporo znajomych ale żadnego przyjaciela z którym mógłbym pogadać, wyżalić się, ponarzekać na dziewczynę w barze przy coli ( Nie piję alkoholu) trochę to męczące. Poznałem dziewczynę która jestem od 2 lat, była dla mnie przyjacielem z którym mogłem rozmawiać o wszystkim, kilka miesięcy temu okłamała mnie w paskudny sposób ale doszliśmy do porozumienia, daliśmy sobie a raczej ja dałem jej kolejną szansę. Ogólnie mówiąc byłem szczęśliwy. Dlaczego byłem ? Od około 2 miesięcy wstecz, nie czuję żadnej satysfakcji.. w pogoni za tym wszystkim, zmęczyłem się życiem. Wstaje rano, studia, siłownia, i tak dzień w dzień. Nie wstaje z motywacją, z chęcią tylko z myślą kiedy skończy się kolejny dzień, do tego dochodzą problemy ze strachem że dziewczyna zrobi to kolejny raz, nie potrafię w tak krótkim okresie czasu jej zaufać, przez tą są kłótnie, podejrzenia. Czuję się wypalony, emocjonalnie, psychicznie. Zacząłem znowu uciekać w poprzedni nałóg, nie jakoś poważnie, ale od czasu do czasu coś sobie zapalę. Nie mam już żadnych marzeń, celów, nie widzę sensu. Straciłem całą motywacje i chęć do czegokolwiek. Nie wiem co mam robić ? Jest ktoś w stanie mi jakoś pomóc ? Wyjść z tego ? Pokazać drogę ? Nie chce się znowu stoczyć..

Odnośnik do komentarza

Chyba cię to wszystko przeroslo. Masz dopiero 20 lat, a zrobiłeś już w życiu wiecej niż niejeden 30 latek. Musisz przystopować, bo teraz już masz efekt zmęczenie materiału. Wypalenie i pewnie depresję. Za dużo, za szybko ,to chyba gorzej, niż wolno i mało. Musisz z czegos zrezygnować,bo nie radzisz sobie i powoli siegasz po używki. To jest niebezpieczne. Ogranicz swoją aktywność i poskrom ambicję, bo przede tobą całej życie i zdążysz wszystko osiągnąć. Sprawa z dziewczyna,to cześć życia i zdarzają się takie sytuacje. To nie koniec świata, ale tobie trudno się z tym pogodzić. Radzę ci znaleść czas i udać sie do psychologa , a może i do psychiatry po leki na depresję. Teraz to, powinno być twoim priorytetem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...