Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy mogę mieć fobię społeczną?


Gość c...m

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę mieć fobie społeczną? Płaczę jak myślę, ze mam iść do szkoły. Boję się wyrażać swoje zdanie, usiąść obok kogoś w autobusie, powiedzieć coś o sobie, porozmawiać z kimś czy nawet zamówić jedzenia, lub zjeść coś publicznie. Nie mam prawie żadnych przyjaciół, nie chcę żyć, bo po co. Martwię się tym co inni o mnie pomyślą, zanim się odezwę czy coś zrobię myślę 20 razy czy powinien, a jak już to zrobię to przez kolejne dni,tygodnie potrafię myśleć nad tym czemu to zrobiłem. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Fobia społeczna to olbrzymie utrapienie. Też ją mam :(

Człowiek stara się nie wychodzić sam na miasto. Ma wrażenie, że wszyscy na niego ukradkiem patrzą i oceniają. Że mają go za dziwoląga. Ciągły lęk i niepokój. Dla mnie osobiście każde niby zwyczajne wyjście na miasto np. aby załatwić sprawę w urzędzie czy wizyta w markecie to męka, nerwówka i mocne poty. Zawsze mam przy sobie chusteczkę bo nawet gdy jest chłodno to pocę się jak nie wiem. Zawsze gdy tylko mogę to idę gdzieś z jakimś kolegą bo to mi trochę pomaga, ale jednak tylko trochę a nie całkowicie. Spontaniczne zagadanie do dziewczyny to już w ogóle rzecz która nawet mi się nie śni. Gdy jest taka okoliczność, że już siłą rzeczy odbywam rozmowę z jakąś dziewczyną (bo np. na urodzinach kuzynki jej koleżanka zagadała) to zaraz potem długi czas to analizuję, czy nie wyszedłem na durnia, itd.
Kiedy idę ulicą i mija mnie jakaś dziewczyna z posępnym wyrazem twarzy to zaraz zadręczam się tym, że to pewnie na mój widok. Gdy mija mnie jakaś z uśmiechem na twarzy to potem nie mniej się zadręczam, że jestem takim tchórzem i nie zagadałem :(
Ahhh, dużo by opowiadać o niedoli fobika społecznego. Zastanawiam się czy jest w ogóle możliwe z tego wyjść i czy istnieją jakieś leki pomagające stricte na fobię społeczną :(

Odnośnik do komentarza

Przez Internet nikt nie postawi diagnozy, ale lęk w sytuacjach społecznych (przed rozmową, przed jedzeniem w miejscach publicznych itd.) może świadczyć o socjofobii. Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry, który będzie mógł postawić rzetelne rozpoznanie i zaproponuje najbardziej optymalne leczenie (leki i/lub psychoterapia). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...