Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić aby moja mama pozwalała mi się spotykać z chłopakiem?


Gość Anna Lipowska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna Lipowska

Mam 17 lat, a mój chłopak 19. Mieszkamy 160 km od siebie. Moja mama nie pozwala mi się z nim spotykać. Przybliżę tutaj terminy naszych ostatnich spotkań od wakacji:
1) spotkaliśmy się na początku lipca
2) spotkaliśmy się pod koniec wakacji i spędziliśmy ze sobą tydzień - 4 dni ja u niego, on u mnie 3
3) spotkaliśmy się w weekend 6-8 października
WE WRZEŚNIU W OGÓLE SIĘ NIE WIDZIELIŚMY!
Chcieliśmy się spotkać w ten weekend, nawet jego mama mówiła żebym przyjechała, a moja się nie zgodziła mówiąc że przecież widzieliśmy się niedawno (ona uważa, że 2 tygodnie to jest "niedawno") i że nie mogę przecież tak często do niego jeździć. Jeszcze jego mama mówiła, żebym przyjeżdżała częściej... On do mnie też nie mógł przyjechać. Moja mama powiedziała mu, że "jakoś po Wszystkich Świętych" się spotkamy... to jest przecież miesiąc czasu kolejny bez spotkań.... co mamy robić?? Niech ktoś nam pomoże!!!

Odnośnik do komentarza

Nie skonczylas szkoly i mama się boi, ze te Wasze parodniowe dojazdy do siebie za bardzo Was zblizą i zamiast matury szybciej zobaczy wnuka czy wnuczkę.Przedtem byly wakacje i poczatek roku a teraz jest wg niej czas na Twoją naukę.

Mama chlopaka jest może bardziej liberalna, bo widzi ze o czestośc Waszych spotkań (raczej ich brak ) dba Twoja mama , więc ona może uprzejmie być tą liberalną. To taka gra miedzy dorosłymi ludzmi. Ponadto jakby Wam się przytrafiła zbyt wczesna ciąza to oczywiste, ze Tobie by to bardziej skomplikowało życie. Byłabyś młodziutką mamą z niedokończoną szkołą a ona ,Twoja mama czulaby się w obowiązku Ci pomagać abyś chociaz ukończyła szkole srednią.

Co prawda jakbyś miała za chlopaka kolegę z równoległej klasy byłoby to samo. Musisz zachować się jak dorosla osoba i próbować z nią rozmawiac i negocjować, czego ona się boi, pokazywać jej, ze oceny masz w porzadku, i pytac czy kolegi z równoległej klasy tez by nie tolerowała. Musisz walczyć o swoje, ale spokojnie w rzeczowych rozmowach.

Na szczęscie są teraz telefony i mozliwości codziennych kontaktów na Skype czy innym Messengerze.

Wszystkim zakochanym zawsze bylo za malo czasu na wspołne jego spędzanie. Wybrałas sobie chlopaka z daleka to może masz wiecej problemów niż Twoje koleżanki w tym względzie. Niestety odleglosc to zawsze był problem, ale prawdziwie zakochani wszystkie przeszkody sa w stanie pokonac- a nawet te przeszkody utwardzają ich miłośc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...