Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Uzależnienie od interentu


Gość uzależniony ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość uzależniony ja

Od bardzo dawna jestem uzależniony od komputera, dawniej były to gry, teraz sam internet, uzależniam od niego swoje życie, poznaje ludzi , zakupy, muzyka. Wszystko robię na komputerze. Jak się od tego uwolnić, albo ograniczyć do minimum. Od niedawna zauważyłem że przekłada się to na moje zamykanie się na ludzi, nieśmiałość, oraz brak zainteresowań.

Odnośnik do komentarza

Takie oderwanie się od życia, jest niebezpieczne.
Kiedyś oglądałam film dok. o Japończykach. Niektórzy potrafią bez snu przesiedzieć przy komputerze , przez parę dni, bez przerwy. Takie uzależnienie zagraża nie tylko zdrowiu, ale też życiu.

Powinieneś ustalić sobie godziny, które spędzasz przy komputerze. Nastaw sobie budzik, by ci przypominał że czas się kończy i przestrzegaj tego.
Zapisz się do jakiegoś klubu, ćwicz coś intensywnie, aby poprawić kondycję, sylwetkę i samopoczucie.
A jak masz mało pieniędzy, to chociaż bieg lub spacer. Ważne, by wyjść z domu.

Ja też większość zakupów robię przez internet, ale trochę ich pozostawiam, by móc wyjść między ludzi i zmienić otoczenie. To ważne.

Masz świadomość, że przesadzasz z komputerem. To dobrze, bo znasz problem.
Teraz trochę samodyscypliny, ruchu, wysiłku fizycznego i masz szansę na powrót do normalności.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co uzaleznienie to taka pulapka, takie cos, ze jestes wiezniem. Jedni pewnie by stwierdzili: co za oszolom, nie ma zadnego celu w zyciu i na niczym mu nie zalezy. Bo wiesz, troche lekko stapasz po ziemi. Podejrzewam, ze jestes nastolatkiem i dlatego jestes taki lajtowy i nieodpowiedzialny. Uzaleznienie - niewazne od czego - jest zaburzeniem, ktore wymaga rehabilitacji, profilaktyki, leczenia, terapii. Zniszczysz sobie zycie, jesli nie zmienisz zaistnialej sytuacji. Zycie polega zupelnie na czym innym. Na tym, aby panowac nad swoim zyciem i nie zalamywac sie. Ty obecnie nie masz kontroli nad zyciem, co sie na Tobie zemsci, bo zycie nie wybacza takich zaniechan. Ale tez nie czuj sie jak tredowaty, bo kazdy z nas mial zapewne w swoim zyciu moment, ze uzaleznil sie od internetu, a moze od czegos innego. Krok 1, zmien swoje zycie, nie planuj wielkich rzeczy, ale czyn male rzeczy codziennie. Twoje uzaleznienie od internetu na 100% ma podloze w zaburzeniach psychicznych albo i hormonalnych. Zadbaj o siebie. Moze wizyta u psychiatry, psychologa obudzi Cie z tej wegetacji, w jakiej tkwisz.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze to jest zrobić sobie plan na cały dzień, znaleść zajęcie które wypełni czas do maximum.
Zmienić nawyki np jeśli chcesz coś kupić,to idź do galerii,spedz tam jak najwięcej czasu. Jeśli chcesz z kimś pogadać,to idź do niego,a nie załatwiają sprawy na czacie.
Zapisz się na jakiś trening, sport,czy coś innego co ci pasuje.
Zapełniaj czas,umawiaj się ze znajomymi. Im wiece czas poza domem tym lepiej.
Małymi krokami,dasz radę zmienić nawyki.

Odnośnik do komentarza
Gość malinowa76

Uzależnienie zdecydowanie od Internetu i własnego telefonu brzmi znajomo... po prostu bez tego czuje się jak bez ręki... Inna sprawa, że na telefonie załatwiam bardzo dużo spraw - od organizacji wesela, własnej pracy, a kończąc na wyborze dodatków do nowego mieszkania. Okazuje się, że wbrew pozorom potrzeba ich całkiem sporo. Dla przykładu: właśnie wybieramy z ukochanym dywan i przeglądamy tą stronę https://www.topworld.pl/, ja jestem tu na forum, a do niego właśnie dzwoni telefon... kurczę, wiecie co... musimy w końcu odłożyć to wszystko! zdecydowanie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...