Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Przeźroczysto biała kulka na podniebieniu.


Moteke

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja byłam dziś u dentysty i może to się komuś przyda. Otóż stwierdził mucocele torbiel zastoinową.

Powiedział też że mam ostre krawędzie dolnych zębów które mogą podrażniać to miejsce więc trochę je spiłował. Mam poczekać miesiąc jeśli to nadal będzie nawracać wypisze skierowanie do chirurga szczękowego aby to usunąć. Natomiast dodał też że chirurg oczywiście i tak to zbada i stwierdzi co dalej. Dodał też że w wszystkich chorób błony śluzowej trafiła mi się najłagodniejsza i mam się nie stresować.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Przebadajcie poziom cynku i selenu onkonpakuet w diagnostyce mają trochę się czeka ale i metale ciężkie wykazuje… u mnie pomogło suplementacja cynku codziennie  gdyż okazało się że mam go za mało… a selenu przekroczona dawka 7x

sprawdzić wit z grupy B oraz poziom żelaza i kwasu foliowego plus witD… wszystko musi być bliżej  połowy górnej normy..powodzenia! I ozdrowienia!

(Mi wystarczył sam cynk i przestałam się męczyć po miesiącu)

Odnośnik do komentarza

Przy aftach suplementacja pomoże natomiast jeśli ktoś ma coś takiego jak na zdjęciu w poście uporczywie pojawia się w jednym i tym samym miejscu, pęcherzyk pęka i wraca raz po raz doradzam iść najlepiej czym prędzej do stomatologa i uporać się z tym ponieważ torbiele zastoinowe (mucocele) jak się dowiedziałam to dość często spotykane zmiany błon śluzowych niestety mają tendencję do nawracania. Ja się cieszę że po miesiącach wiem co mi dolega bo już różne myśli chodziły mi po głowie. Dziś kolejna wizyta u dentysty skończyła się udrożnieniem torbieli za 2,5 tygodnia na kontrolę jeśli przez ten czas znów się pojawi na następnej wizycie zostanie usunięta przez dentystę ( tym razem przyjął mnie lekarz który specjalizuje się w chorobach błon śluzowych więc zaoszczędzę czasu na czekaniu w kolejce do chirurga szczękowego:) )

Odnośnik do komentarza

Piszę to tylko dlatego że gdy sama szukałam informacji nie mogłam nigdzie znaleźć odpowiedzi i mam nadzieję że to kogoś poratuje w podobnej sytuacji.

Po udrożnieniu mucocele i tak wróciła niestety w takich przypadkach trzeba ją wyciąć i tak też się stało w moim przypadku. Mija równo miesiąc od usunięcia. Sam zabieg został wykonany w znieczuleniu miejscowym (kompletnie nic nie czułam) trwał 15 minut. Kilka szwów założonych po zabiegu. Stomatolog pokazał mi wyciętą torbiel i była zdecydowanie większa niż na jaką wyglądała. Po 2 h od zabiegu czułam jedynie pieczenie w miejscu zabiegu ale szybko minęło i o dziwo nie czułam żadnego bólu może jedynie dyskomfort rana potrzebuje czasu na zabliźnienie i przez około 3 tygodnie czuć było uwypuklenie.

Po miesiącu stwierdzono że rana wygojona prawidłowo bez nawrotów.

Jeśli macie podobny problem jak na zdjęciu nie bójcie się iść do dentysty 😊

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...