Skocz do zawartości
Forum

Przeźroczysto biała kulka na podniebieniu.


Moteke

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość z poznania

Hejka. Mialem a właściwie mam to samo. Tzn wychodził mi guzek wypełniony płynem, po tygodniu pękał, rana się goiła i sytuacja się powtarzała. cały cykl to około 7-10 dni. Byłem u dentysty, laryngologa, w centrum chorób błony śluzowej w poznaniu i nikt mi nic nie powiedział - nikt nic nie wie. W końcu po 1,5 roku wyciąłem tę zmianę w centrum chorób błony śluzowej ale zimana była tak mała że nie mogli tego wziąć do badania histopatologicznego. Minęło już kilka miesięcy od zabiegu a ja nadal czuje że tam się coś dzieje z tym ze juz nic nie widać. Czuje jakby bąbelek rósł ale do środka czaszki - nic na zewnątrz. teraz dochodzi jeszcze do tego lekki ból. Bylem też na USG oraz rezonansie magnetycznym i tez nic nie wykryto ale ja czuje ze tam sie coś dzieje. Jakie są wasze przebiegi badań tego czegoś ?

Odnośnik do komentarza

Moja mama miała wycinane w Szczecinie i dali do badania po odebraniu wyniki nic groźnego, zadnych zmian ale zanim wybik odebrała, a było to ok. miesiąca uroslo ponownie i jak pojechała po wynik lekarz zobaczył, ponownie wyciął i dał do badania. Było to dzisiaj więc czekamy na wynik ale zapewne będzie taki sam, lekarz powiedział, ze sam już nie wie co to jest i czemu odrosło ? zapytał jakie leki bierze, że może alergia na jakiś składnik... Piszcie dalej jak u Was może w końcu gdzieś ktoś coś odkryje ?

Odnośnik do komentarza

Mama po drugim wycięciu zmiany i w opisie stwierdzono,  że to  ziarniak naczyniasty ( w internecie  naczyniowy ale zapewne to to samo) . Tym razem miała wycięte więcej niż poprzednio. 2 zabiegi w Szczecinie, na NFZ i bardzo fajny lekarz. 

Odnośnik do komentarza

Hej. tez mam to samo od kilku tygodni. Zaczelo sie po operacji wyciecia migdalkow. Bede po niedzieli szedl do doktora. Wezme tez probke plynu z pecherzyka.. i wysle do labolatorium by zbadac.

Sledzilem na necie podobne przypadki ..i mysle ze to nie opryszczka tylko mucocele.

Zobaczymy co badanie plynu pokaze.

Edytowane przez prince.1
Odnośnik do komentarza

Hej ! Jest tu jeszcze ktoś ?

Szukam od tygodni odpowiedzi na pytanie co to może być.

Otóż mi coś takiego identycznego co na zdjęciu pojawia się na języku że tak to ujmę od tej dolnej strony. A zaczęło się od tego że byłam chora bardzo osłabiona i takie pęcherzyki pojawiły się na końcu języka przy gardle. Po chorobie wracały przez jakiś czas co 2 tygodnie - traktowałam je zawsze roztworem z wody utlenionej + letnia woda. Pomagało aż w końcu przestały się pojawiać.

Natomiast z tym jednym męcze się do dziś.

Za każdym razem na samym początku czuje pieczenie , mrowienie w tym miejscu aż pojawia się minimalny pęcherzyk z płynem który dość szybko rośnie następnie pęka miejsce wydawać by się mogło goi się natomiast po 7-14 dniach znów się pojawia. Konsultowałam z dentysta stwierdził że to afta i tak naprawdę nie wiele można z tym zrobić.

Stosowałam wszelkie dostępne żele na afty ( na chwilę łagodzą dyskomfort ) płyny do płukania jamy ustnej z chlorcheksydyna tu muszę przyznać skutecznie skracają żywot takiego pęcherzyka niwelują dyskomfort mam wrażenie że przyspiesza gojenie.

Mimo wszystko nie pozbyłam się tego a trwa to już 4 miesiące.

Zażywałam też witaminy przez 2 msc odnoszę wrażenie że podczas ich zażywania mimo że się pojawiał to jednak rzadziej bo tak średnio co 2 tygodnie i powodował mniej dyskomfortu.

Jedyne co zauważyłam że pojawia się albo w nocy ( nie wiem czy czasami nie przygryzam języka podczas snu ) i kiedy zjem coś pikantnego wtedy zaczyna się pieczenie i jak wyżej opisane. A czasem jest tak że ledwo pomyślę o już 10 dni bez tego dziadostwa i w ten sam dzień się pojawia 🤣

Czy ktoś z Was już się z tym uporał?

Znalazł powód i złoty środek by się tego pozbyć ?

Sama już nie wiem czy to afta.

Po nowym roku mam umówiona wizytę u innego dentysty. Natomiast nie mogę przestać o tym myśleć i trochę się zaczynam stresować.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...