Skocz do zawartości
Forum

Nastoletnia ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam 17 lat i dokładnie 16 września dowiedziałam się ze zostanę mamą. Ostatnia miesiaczke miałam 6-11 sierpnia i później już nie wystąpiła wiec jestem w około 8-9 tygodniu ciazy. Mam chłopaka i już dowiedział się o ciazy jednak nie specjalnie się ucieszyl mimo że początkowo chciał dziecko. Myślicie że boi się bycia ojcem ? Podejrzewalam ciążę i byłam już przygotowana na pozytywny wynik testu, wiec ucieszylam się na wynik testu. Jednak jest jeden problem.. Moi rodzice. Nigdy go nie lubili i uważają go za nie odpowiedniego chłopaka dla mnie. I powtarzają ze najgorsze co by mogło być to ciaza. No i nie wiem jak mam im powiedzieć.. Myślicie ze powiedzieć pierw dla pedagog w szkole ? Może ona by mi pomogła i doradzila jak zacząć taka rozmowę. Myślę, ze z rodzicami mojego chłopaka nie bylo by problemu. By się zdenerwowali ale szybko by im przeszło. Nie to co moim. Nigdy go nie lubili i nie polubia a na pewno nie tato.. Nie wiem co mam robić w tej sytuacji. I jeszcze jedno, czy jak umowie się prywatnie do ginekologa to nie będzie miał problemu żeby zrobic mi USG bez rodzica? I ile by ta wizyta prywatna mniej więcej kosztowała?

Odnośnik do komentarza
Gość netporadnia pl

Witam!
Tak, jak najbardziej możesz iść do pedagoga. To pomoże Tobie przygotować się na rozmowę i będziesz też miała osobę, która Cię wesprze w tej rozmowie. Jeśli chodzi o ginekologa to myślę że będziesz przyjęta, ponieważ podejrzewasz że jesteś w ciąży i to jest priorytet. Nie musisz iść prywatnie, możesz iść na NFZ.Ciesz mnie Twoja dojrzała postawa, widać że już pokochałaś swoje dziecko i robisz wszystko aby jak najlepiej rozwiązać tą trudną sytuację.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...