Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Stres przed rozpoczęciem nauki w nowej szkole


Gość l...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W tym roku idę do nowej szkoły - 1 liceum, ale od dłuższego czasu jestem ogromnie zestresowana, chce mi się płakać i nie mogę myśleć o niczym innym. Nie chodzi tu o naukę, lecz o ludzi, którzy tam będą. Panicznie wręcz boję się kontaktów z innymi, mam wrażenie, że jestem dziwna i inni ludzie rozmawiają ze mną z łaski. Ta myśl jest z tyłu mojej głowy przy każdej rozmowie przez co jestem strasznie spięta. Co mam zrobić, żeby przestać przejmować się opinią innych i bardziej uwierzyć w siebie?

Odnośnik do komentarza

Nie stresuj się, nie ma czym. Poprostu nie popełniaj kardynalnych błędów i to wystarczy. Pomyśl raczej o dalszej przyszłości, o tym, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Z kolegami dobrze jest mieć przyjazny kontakt, lecz idziesz do liceum głównie dlatego aby jak najlepiej zdać maturę i dostać się na wymarzone studia. I dać na nich radę. A pewien materiał ze studiów to jest też powtórka liceum, a przynajmniej zauważyłam to w kwestii fizyki. Tak więc szykuj siły na 3 lata ciężkiej nauki.

Odnośnik do komentarza
Gość kajkamajak

tak naprawdę to te twoje obawy są tylko w twojej głowie, nie wiesz co inni o tobi myślą, pewnie są tak samo czasami przestraszeni jak ty, też zawsze w nowych miejscach czuję się spięta ale potem już jest ok, czasami przed waznym spotkaniem biorę nervomix control z melisą, wtedy jakoś mi łatwiej i lepiej idzie, szczególnie jak musżę prezentację zrobić przed dużą grupą. powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...