Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lęk przed pływaniem


Gość banshee01

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd pamiętam mam problemy z pływaniem. Gdy tylko próbuję popłynąć budzi się u mnie dziwne uczucie niepokoju, lęku, nie wiem dokładnie jak to opisać. Strach mnie paraliżuje, nie mogę ruszyć z miejsca. Jedyny sposób to pływanie gdy jedna ręka lekko "ociera się" o krawędź basenu, bo wiem wtedy, że w każdej chwili mogę się złapać i czuję się bezpiecznie. Niestety w szkole mam obowiązkowe zajęcia na basenie i nauczyciel daje mi wciąż różne zadania, bo uważa, że nie mogę stać w miejscu, a ja po prostu nie jestem w stanie ich wykonać. Nie daję rady sama położyć się na plecach, nie mogę płynąć pośrodku toru, po prostu nie umiem odsunąć się od krawędzi, bo tracę pewność i poczucie bezpieczeństwa, które ona mi daje. Czuję się z tym źle i czasem dochodzi do tego, że mam ochotę płakać z bezsilności. Bardzo chciałabym zwalczyć ten lęk i zacząć pływać, ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Mam wrażenie, że wszyscy ignorują mój problem. Słyszę: nie użalaj się nad sobą, nie przesadzaj, to nie jest takie trudne, itp. Co mam zrobić? Już nie daję rady...

Odnośnik do komentarza

Skoro mimo starań,nie jesteś w staniemy przełamać leku przed pływaniem,to pradopodobnie cierpisz na fobie.
Zgłoś się do szkolnego psychologa ,który może ci dac zwolnienie z z zajęć na basenie, jeśli stwierdzi ,że faktycznie to jest fobia.
Może też dac ci skierowanie do Szkolnej poradni pedagogiczno psychologicznej,w której przejdziesz badania pod tym kątem i dostaniesz zwolnienie z basenu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...