Skocz do zawartości
Forum

Skąd ta tęsknota za Polską?


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nazywam się Szymon. Od 3 lat mieszkam z rodziną w Niemczech. Mój problem polega na... No właśnie, sam nie wiem jak to nazwać. Gdy tylko myślę o Polsce, chce mi się płakać, a z drugiej strony nie chcę tu wracać bo wiem że moi rodzice zadali sobie wiele trudu by tu być. Boje się porozmawiać z kimkolwiek. Mam mętlik w głowie, boje się że może to być depresja (mama chorowała), miałem myśli samobójcze, ale wiem że moi rodzice cierpieliby gdybym to zrobił. Proszę o poradę. Boje się życia. Sz.

Odnośnik do komentarza

Brzmisz tak jakbyś po tych 3 latach nie znalazl się w tamtym niemieckim otoczeniu.
Jesteś pewnie jeszcze w szkole, nie dogadujesz sie z rówieśnikami, masz wrażenie, że postrzegają Cię jak kogoś gorszego?

Pomyśl, że pewnie oprocz ewentualnych sympatycznych wakacji w Polsce niewiele w tej chwili możesz zrobić. Natomiast możesz uparcie i konsekwentnie uczyć się dobrze i zdobywać zawod, ktory Cię interesuje i z ktorym możesz zdobywać świat. Czyli jak będziesz np. informatykiem, będziesz sam umiał stanowić o sobie, bo sam na siebie bedziesz zarabiał i spokojnie bedziesz mogl spakować manatki i jechać do Polski o ile za parę lat to też będzie Twoim marzeniem. Uparcie , mozolnie ale do przodu.Planuj i realizuj.

Może żebyś nie byl taki w sobie placzliwy to trzeba więcej ruchu. Idz na siłownię, na basen, na rower, na zajecia tańca, biegaj, zapisz się na karate.

Może np. wsród karatekow zanajdziesz fajnych kolegów, a przy okazji ogarniesz jedną ze sztuk walki i nabierzesz więcej pewności wobec szkolnych swoich kolegów.

Odnośnik do komentarza

Polska to kraj z przyszłością.
Znajoma, zakochana w Zachodzie chwaliła się, że jej córka doskonale ustawiła się w Kanadzie, że pracuje w pizzerii, na to jej kuzynka z zadowoleniem powiedziała- a moja córka została w Polsce, jest już właścicielką pizzerii. /Obecnie ma ich dwie/
Jak ktoś ma inicjatywę, chęć i "głowę na karku", to wszędzie może się dorobić.
Przyjaciel mego znajomego, inżynier, pojechał do Stanów. On tam został malarzem pokojowym, a znajomy właścicielem dość dużej firmy, w Polsce.

Wg, przepowiedni, Polska będzie liczącym się krajem. Ja w to wierzę.
Wiem, że obecne "zawirowania" polityczne, mogą budzić niepokój.
Ale też nadzieję na lepsze jutro, bo młodzi ludzie zrozumieli, że od nich zależy los naszego kraju. Czy damy się wypchnąć z Europy, czy utrzymamy się w niej.

Odnośnik do komentarza

To była odpowiedź, dla Basi.
Do Szymona.
Tęsknota za krajem, jest wpisana w nasze geny.
Są ludzie, którzy świetnie się czują w każdym kraju, ale jest ich niewielu.
Wytrzymaj. Zdobądź zawód, skończ szkoły, naucz się dobrze języka.
Przyda ci się to, na przyszłość.
A potem możesz startować w dorosłe życie tam, gdzie ci serce będzie dyktowało.
Wytrzymaj i powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Skoro jak piszesz, Polska to kraj bez przyszlosci, to czemu zydowskie przybledy trzymaja sie tego miejsca rekami i nogami, a ich parcie do darmowego koryta pozwala im nawet na mordowanie przeciwnikow politycznych wspolnie i w PO-rozumieniu z nieprzyjaznymi Polsce panstwami, na ten przyklad Rosja i Izraelem. Co laczy te kraje? Bolszewicki rodowod i lapska utopione we krwi niewinnych po same lokcie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...