Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Przejechana stopa


Gość Grzegorz12341

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz12341

Wczoraj najechał mi na stopę bus nastąpiło przy ruszaniu (więc z niewielką prędkością). Bus waży ok 3500 kg. Stopa była ubrana w japonkit. Proszę o rzeczowe odpowiedzi czy mam się udać do lekarza.

Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia9361

Cud, że Ci palców stopy nie amputowali i że skończyło się tak. Jak w garażu najechalam narzeczonemu na bosą stope to ślady bierznika i opuchlizne mial przez 3 tygodnie a co dopiero stopa przejechana prze autobus. Nie mógł buta wlożyc dobrze że lato bylo :)

Odnośnik do komentarza

Witam 

Najechałem sobie wózkiem widłowym na stopę. Wózek Rx70-25 (2 m widły)

Miażdżenie kołem na stopie trwało w granicy 1 do 3 .

Miałem buty z wkładką , zdjęcie rtg na sorze nie wyszło złamania .

Wybieram się do ortopedy po 11 dniach od zdarzenia  .

Zdjęcie podglądowe po 5 dniach od zdarzenia. 20240203_105852.thumb.jpg.e66fbb68dae15cc6c1c650e5926c5093.jpg

Odnośnik do komentarza

Możesz mieć duże problemy, zgniecenie jest gorsze niż złamanie. 

Znam też przypadek zgniecenia stopy wózkiem widłowym w magazynie, odczuła to cała noga, niepotrzebnie do tego noga była w gipsie, dodatkowe utrudnienie krążenia, noga zrobiła się sinoczerwona, powstał zespół, nie pamiętam nazwy, pochodziło od jakiegoś  nazwiska. 

Potrzebny dobry ortopeda i fizjoterapeuta, potraktuj to bardzo poważnie, czeka Cię długie leczenie, jak Ci się wda ten zespół. 

Jeśli tylko to możliwe, to nie daj sobie założyć gipsu, bo to spotęguje problem. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...