Skocz do zawartości
Forum

Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę podczas seksu w dni niepłodne?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, miesiączkę mam zazwyczaj co 28-30 dni. Ostatnio regularnie co 28, jak w zegarku. Pierwszy dzień miesiączki miałam 22 maja. Kocham się z chłopakiem bez zabezpieczenia 13 czerwca. Teoretycznie są to dni niepłodne ale chciałabym się dowiedzieć, jak bardzo może przesunąć się owulacja? Czy możliwe że wtedy mogłam mieć dni płodne? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość netporadnia.pl

Witaj !!W dni niepłodne po owulacji nie zachodzi się w ciążę, ale trzeba dokładnie wiedzieć, kiedy ta owulacja była.
Są bardzo dobre metody rozpoznawanie płodności, dające nawet 99,8 % pewności. Zachęcam zapoznaj się z nimi np. metoda angielska, lub Persona osobisty monitor dni płodnych i niepłodnych. Dużo na ten temat w internecie ale i w Poradniach Rodzinnych. Komórka jajowa kobiety zdolna jest do zapłodnienia w jej cyklu miesiączkowym od 12 do 24 godzin a więc jak widzisz to bardzo krótko. Dni płodne w cyklu wydłużają się dzięki śluzowi płodnemu w szyjce macicy kobiety, bo tylko w takim śluzie męskie plemniki mogą przeżyć do kilku dni. Temat ciekawy. Warto go poznać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Dzisiaj powinnam dostać miesiączkę, jednak na razie jej nie ma. Wczoraj bolało mnie podbrzusze natomiast dzisiaj już tylko jajki szczególnie przy szybkim wstawaniu. Jutro mija tydzień od stosunku i nie wiem czy jest sens robienia testu...
Za wszystkie rady bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...