Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dlaczego boję się, że skrzywdzę rodzinę?


Gość t...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około dwa lata temu zaczęły się moje problemy. Zaczęły występować bóle brzucha, nudności. Zacząłem się ciąć i mieć myśli samobójcze. Mam wielką ochotę aby to zrobić, ale boję się że skrzywdzę rodzinę. W szkole próbuję udawać że wszystko jest okej, ale w domu zaczynam płakać. Ciągle się stresuję, wszystkim się przejmuję. Czasami widzę siebie, popełniającego samobójstwo i rodzinę, która przy płacze. Mam tego dość. Z rodzicami nie jestem blisko, więc bałbym się im to powiedzieć. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że masz depresję i nerwicę, czyli mieszane zaburzenia depresyjno-lękowe, które powinny być leczone. Czy jesteś pełnoletni, by decydować o sobie? Ile masz lat? Czy jest szansa, że skorzystasz ze wsparcia psychologa/psychoterapeuty? Zachęcam też do skorzystania z darmowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzież nr 116 111. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat, więc do pełnoletności mam jeszcze trochę. Próbuję się przełamać aby powiedzieć o tym mamie ale nie potrafię. Za każdym razem dostaję nudności i dręczą mnie myśli co ona powie, że udaję, że to jej wina, że jej drugie dziecko też ma problemy... Sam się gubię w swoich myślach. Czasami mam takie uczucie odrealnienia. Idę do szkoły a tu nagle dostaję takiego "ataku" i po prostu idę przed siebie, wszystko wydaje się być obce, totalnie oddalone. Coraz bardziej mam tego dość. Jak zacząć taką rozmowę z mamą?
Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...