Skocz do zawartości
Forum

Wymioty a działanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość malgorzatkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malgorzatkaa

Witam,
mam taki problem:
Wzięłam drugą tabletkę opakowania ok. 22:40, wymioty wystąpiły około 2:40. Nie miałam dostępu do blistra, więc kolejną zastępczą wzięłam ok. 7:50.
Pytania mam takie:
Czy dobrze zrobiłam i czy antykoncepcja jest zachowana?
Czy jest ryzyko że zaszłam w ciążę, jeśli kochałam się 6 dni wcześniej?
I co mam zrobić, jeśli coś zrobiłam nie tak.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość angelika.9

Biorę tabletki regularnie od ponad pół roku. Zażywam je o godzinie 21:00 . Zaczęłam nowe opakowanie w piątek (dwa dni temu) Wczoraj przyjęłam tabletkę normalnie ale zwymiotowałam godzinę później. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy zacząć nowe opakowanie dopiero z początkiem następnej miesiączki, czy lepiej zacząć od razu następne opakowanie? I co z opakowaniem które zaczęłam. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam. 2 godziny przed wzięciem tabletki odbyłam stosunek z partnerem. Pigułkę połknęłam o tej samej porze co zawsze (o godz 19 i była to tabletka z pierwszego tygodnia nowego blistra), jednak ok północy wystąpiły u mnie wymioty. Nie pomyślałam wtedy o przyjęciu kolejnej tabletki, zrobiłam do dopiero o 7 rano, a kolejne tabletki brałam już o stałej porze. Czytałam, ze tabletki wchłaniają się od 3 do 4 godzin, jednak czy powinnam brać pod uwagę ryzyko ciąży ?
pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

~monia90
Witam. 2 godziny przed wzięciem tabletki odbyłam stosunek z partnerem. Pigułkę połknęłam o tej samej porze co zawsze (o godz 19 i była to tabletka z pierwszego tygodnia nowego blistra), jednak ok północy wystąpiły u mnie wymioty. Nie pomyślałam wtedy o przyjęciu kolejnej tabletki, zrobiłam do dopiero o 7 rano, a kolejne tabletki brałam już o stałej porze. Czytałam, ze tabletki wchłaniają się od 3 do 4 godzin, jednak czy powinnam brać pod uwagę ryzyko ciąży ?
pozdrawiam.

Witam!
Postąpiła Pani jak najbardziej prawidłowo zażywając dodatkową tabletkę - dzięki temu skuteczność antykoncepcji nie jest zmniejszona. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Witam, w poniedziałek (29lipca) o 20.40 wziełam 4 tabletkę antykoncepcyjną z blistra, a o 1.40 tej nocy jednorazowo zwymiotowałam. Od przyjecia tabletki mineło pięć godzin więc teoretycznie tabletka powinna się przyjąć. Jednak martwię się czy zabiezpieczenie nie zmiejszyło się? Kolejną tabletkę przyjejęłam o godzinie 18 nast dnia we wtorek (30 lipca) ostatni stosunek miałam w sobotę(27 lipca). Czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...