Skocz do zawartości
Forum

Zrywać kontakt czy nie?


Gość Olena2001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olena2001

Witam. Mój problem polega na tym że nie wiem czy zrywać kontakt z "przyjaciółkami" czy nie. Z jedną znam się już 4 lata (niestety tylko przez internet), z drugą 4 miesiące, ale z tą drugą mega dużo rzeczy przeżyłam przez ten czas, mega dużo odpałów i zarąbistych chwil. Problem polega na tym że czuję że utrzymywanie kontaktu z moją internetową przyjaciółką nie ma już sensu ponieważ minęły już 4 lata, a my nadal się nie spotkałyśmy - dziwne nie? Poza tym bardziej z nią utrzymywałam kontakt jak byłam w gimnazjum, więcej pisałyśmy i było też inaczej, ale teraz będąc w szkole średniej chciałabym odciąć się od wszystkich którzy przypominają mi same złe wspomnienia. Poza tym odcięłam się już od wszystkich internetowych znajomości które niszczyły mnie przez tyle czasu i czuję że niepotrzebnie robię dla niej wyjątek. Moja druga przyjaciółka za to ma problemy z psychiką, ma depresje, jest po próbach samobójczych, tnie się, była już dziesięć razy w ośrodku i to chyba nie jest normalne. Chodzi o to że utrzymywanie kontaktu z taką osobą nie wychodzi mi na dobre szczególnie że chcę zacząć wszystko od nowa i się zmienić. Rodzice ciągle mi powtarzają bym zerwała z nią kontakt i poznała ludzi w swoim mieście (ona nie mieszka w moim mieście) i cholera... Wiem że mają rację, ale zerwanie kontaktu z kimś też nie jest dla mnie takie proste. Wiem że chcą mojego dobra i wiem że byłoby zdecydowanie lepiej tak jak mówią. Wstyd się przyznać, ale poza nimi nie mam u siebie znajomych, to przez te cholerne internetowe znajomości jest teraz tak jak jest. Wiem że może nie powinnam tak mówić, ale naprawdę zdecydowanie wolałabym mieć znajomych tutaj u siebie niż dalej utrzymywać kontakt z nimi. Chcę być szczera z samą sobą. Ja sama wiem co jest dobre dla mnie, ale jednak postanowiłam tutaj napisać by doradzić się co wy o tym myślicie. Dodam że wczoraj zmieniłam numer telefonu , ale pisałam już z nimi z niego i boże... Jaka ja czasem jestem głupia! Mogłam to przemyśleć szczególnie że myślę o zerwaniu kontaktu z nimi, niby kontakt można zablokować (w sumie już to zrobiłam), ale jednak mam wyrzuty sumienia że nie pomyślałam o tym wcześniej. Proszę napiszcie mi co waszym zdaniem powinnam zrobić i czy postępuje dobrze w tej sytuacji, ale wiem że jak tego nie zrobię nigdy z tego nie wyjdę. Uznałam że czasem trzeba też pomyśleć o sobie czego nie robiłam już od bardzo dawna (zawsze przekładałam szczęście innych ponad swoje). Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...