Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak odróżnić adhd od dziecięcej odmiany ChAD?


Gość tech-house

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tech-house

W dzieciństwie byłem bardzo nadpobudliwy, do tego stopnia, że wylądowałem na psychiatrii dziecięcej. Było to 18 lat temu. Rozpoznali wtedy u mnie zespół nadruchliwości (adhd?) lecz w wypisie z tego szpitala było, że miewałem stany depresyjne. Cały problem w tamtym czasie polegał na tym, że byłem bardzo ruchliwym dzieckiem, wszędzie mnie było pełno. Miałem dziwaczne zachowania- wydawało mi się, że jestem dinozaurem. W między czasie, gdy dorastałem miałem problemy z tarczycą, ale one minęły (wole młodzieńcze). Zostały za to wahania nastroju i dziwactwa. W papierach od psychiatrów u których się leczyłem miałem następujące kody F20, F21, F29. 10 lat temu rozpoznali u mnie klasyczną depresję. Do tej pory nie mam żadnej konkretnej diagnozy. Boję się, że nigdy nie miałem adhd tylko ChAD. Obecny mój stan mogę określić tak: depresja z okresową nerwowością. Jestem ciągle smutny i melancholijny. Nic mnie nie cieszy. Ratuje mnie jedynie wiara w Boga i modlitwa. Jak przychodzą lepsze dni to jestem pobudzony i mało śpię. Czuję, że mogę wszystko, jestem nadmiernie hojny, nie dbam o siebie. Jestem też wtedy lekkomyślny i cały "chodzę" nogi mi "latają". Czasem zdarzają się u mnie przelotne halucynacje i deluzje o dziwacznych treściach. Praktycznie zawsze są jakieś objawy nigdy nie ma pełnej remisji. Co mam robić? Dziękuję...

Odnośnik do komentarza

Niestety, przez Internet nikt nie postawi diagnozy różnicowej i nie stwierdzi, czy bliżej Ci do ChAD, schizofrenii, depresji czy ADHD. Jeśli zależy Ci na weryfikacji swojej diagnozy, powinieneś udać się do lekarza i przedstawić swoją sytuację. Najlepiej udaj się do specjalisty, który Cię nie zna, by nie sugerować diagnozy, by nie było ryzyka zaszufladkowania Cię. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...