Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

nie umiem zakończyć toksycznych znajomości


Gość agrest82726

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agrest82726

witam jak w teamacie. Mam niby "znajomych" z którymi czasem pisze ale nie spotykam się, najgorsze w tym wszytskim jest że oni ściągają mnie w dół i zamiast czuć się przy nich dobrze czuję że mój nastrój się pogarsza, z niektórymi mam bliższe relacje z innymi na zasadzie "czesc" z tymi z którymi mam bliższe ciągle obiecują że się zspotkają. Z jedną koleżanką probowałem się spotkać 4 lata, a teraz mówi żebym do jej domu przyjechał bo pracuje a mieszka daleko, po za tym chiałem z nią porozmawiać nie odbiera telefonów ode mnie (nie wiem jak to odebrać), ... mieliśmy się spotkać niby w jeden dzień ale mi coś wypadło i nie mogłem, przełożyliśmy to następny tydzień i zamiast napisać mi że nie może w tym dniu nie napisała nic pomimo moich usilnych smsów i telefonów, czy spotkanie jest ważne czy nie, nie przyszła mimo tego że chciałem się spotkać, po paru dniach dowiedziałem się że miała trudną sytuacje zdrowotna w rodzinie ... :( jeśli rzeczywiscie by tak było napisała by mi o tym, dlaczego nie napisała . cóż ja to odebrałem jako brak szacunku , bo ja przynajmniej wyjaśniłem dlaczego nie mogę się spotkać. Zależało mi na tej relacji ponieważ była to jedyna relacja "bliższa" a teraz mam spore wątpliwości,... i nie umiem zakończyć wszystkich znajomości... bo każda jest zła.... :( chciałbym bardzo.. ale wtedy zostanę zupełnie sam...

Odnośnik do komentarza
Gość agrest82726

próbowałem poznać inną koleżankę , powiedziała że tak sie nie robi bo się wcześniej do niej nie odzywałem, fakt faktem nie odzywałem się ale chyba jak ktoś chcę poznać to później chyba można ... a ona powiedziała że tak się nie robi, że mogłem wcześniej się odzywać, nie rozumiem tego,

Odnośnik do komentarza

Podobnych jak twój, wątków, było tutaj kilka.
Generalnie masz problem z nawiązaniem bliższych relacji z ludźmi, a co za tym idzie problem z samotnością.
Nie uważam, żeby twoje znajomości były "toksyczne".
Wydaje mi sie, że raczej nie nadajecie na tych samych falach.
Musi być w tobie coś takiego, że twoi znajomi nie dążą do kontaktu z tobą i analogicznie w druga stronę, ty także.
Zastanów się co powoduje, że czujesz się źle w ich towarzystwie.
Jedyną radą jest przeanalizowanie swojego zachowania i szkuanie nowych znajomości.
Z dziewczyną o której wspominasz, raczej daj sobie spokój, chyba, że będziesz kontynuował niezobowiązującą znajomość. Tobie zależało na niej, a je najwyraźniej, nie.
Już dobitniej nie mogła ci tego uświadomić.

Odnośnik do komentarza

Twoje znajomości nie mają charakteru toksycznego. Tak naprawdę nie mają żadnego charakteru, bo po prostu ich nie ma. Masz trudności z nawiązywaniem relacji i ich podtrzymywaniem. Większość Twoich znajomości to znajomości powierzchowne, ograniczające się tak naprawdę do kurtuazyjnej wymiany sms-ów. Możliwe, że brak towarzystwa wynika z braku Twoich kompetencji interpersonalnych, ale niewykluczone też, że po prostu nie nadajecie na tych samych falach i lepiej byłoby poszukać znajomych w takich obszarach, jak np. wspólne zainteresowania. Wówczas też łatwiej o podtrzymanie znajomości, bo łączy Was wspólna pasja. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...