Skocz do zawartości
Forum

Czy istnieje ryzyko ciąży?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku stycznia kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia, w przeciągu 48h wzięłam EllaOne. Od tego czasu miałam dwie miesiączki, pierwsza mi się spóźniała, ale zrobiłam dwa testy w dniu spodziewanej miesiączki i obydwa wyszły negatywne. Obecnie (po 12 tygodniach od stosunku) pojawiły się i mnie mdłości, wzdęcia, zawrotu głowy - czyli objawy występujące w okresie ciąży. Byłam u ginekologa, czy podczas badania przez wziernik mógł nie zauważyć ciąży? Istnieje ryzyko ciąży ?

Odnośnik do komentarza

W przypadku odbycia stosunku bez zabezpieczenia zawsze istnieje ryzyko ciąży. Antykoncepcja awaryjna, tzw. tabletka dzień po, nie jest w 100% skuteczna.
Lekarskim badaniem ginekologicznym można stwierdzić ciążę. Oczywiście za pomocą badań poziomu gonadotropiny kosmówkowej we krwi, czy badania USG można ją stwierdzić z większym prawdopodobieństwem, ale jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza

Ja na Twoim miejscu byłabym spokojna. Wzięłaś tabletkę po. Po niej cykle jak najbardziej mogą być nieregularne. minęło dużo czasu, nie jesteś w ciąży. Następnym jednak razem staraj się jej unikać, bo to ogromna dawka hormonów. Nie zapominajcie o zabezpieczeniu i starajcie się współżyć tylko w dni niepłodne. Bez problemu wyznaczysz je sobie przy pomocy testera na ślinę np Afrodyta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...