Skocz do zawartości
Forum

Rozwojowe gry dla dzieci


Gość pomper

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny - nasze dziecko codziennie płacze, że wszystkie koleżanki mają już tablety. No i dziś też kupiłam, chociaż zawsze mówiłam, że maksymalnie postaram się ten moment odłożyć na przyszłość. Co zainstalować? Ona ma 7 lat niecałe. Czy istnieją gry, który rozwijają nie tylko z nazwy?

Odnośnik do komentarza
Gość ania kosecka

Na tym etapie dziecko uczy się czytania i liczenia, więc może zainstaluj coś z tym związanego. Ewentualnie jakieś programy związane z nauką języka angielskiego? Tylko, żeby dziecko chciało w to grać, aplikacja musi być naprawdę kolorowa, grywalna i fajna, a wcale nie każda taka będzie. To musisz sama sprawdzać, ewentualnie dać dziecku do testowania.

Odnośnik do komentarza
Gość martakluska

Jeszcze jest coś takiego jak Cukierowo - sprawdzałam przed zainstalowaniem dziecku. Fajna, kolorowa, prosty temat, ale oparta na zwinności, szybkości, zapamiętywaniu. Kolejne etapy coraz bardziej wymagające - na innych zasadach, ale rozwija. No i sugeruje, że najlepszy cukier to ten z owoców ;-)

Odnośnik do komentarza

Nasze dziecko też ma Cukierowo na tablecie - zresztą sama nawet sporo w to grałam i było całkiem fajnie. Niby patrząc na temat to bardziej pod dzieci, ale jednak wciąga. Pokaż dziecku - żadnego negatywnego wydźwięku tam nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Cukierowo sprawdziłam już sobie na stronie, zaimstalowałam dziecku i ... sobie ;-) Ale to dziwne co nie? Nie mogłam się wieczorem oderwać. To w sumie pokazuje, że nie temat się liczy, tylko grywalność. W takie gry to moje dziecko może się bawić - faktycznie negatywów to ja tam nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Nie szukajcie dla swoich dzieci zawiłych gier. Na tym etapie najlepsze są zręcznościówki, proste, kolorowe, które są grywalne i wciągają. Mam koleżankę, która przedszkolakowi kupiła grę strategiczną... chore ;-) Pozwólmy dzieciom bawić się w to, co jest odpowiednie dla nich.

Odnośnik do komentarza

Na spokojnie, nie ma się co zastanawiać, bo ta gra jest naprawdę kolorowa i optymalna dla dzieci - nie znajdziecie w niej absolutnie nic negatywnego. A właśnie raczej same będziecie chciały grać. Dokładnie tak jak piszecie - zawsze najbardziej wciągające są proste gry - za naszych czasów też tak było ;-)

Odnośnik do komentarza

Przyznam, że też gram w Cukierowo - i tak samo zaczęłam przy okazji testowania gry dziecku. Ograniczam granie do godziny dziennie. Sama gra bardzo mi się podoba, jest fajna, grywalna, kolorowa, a to że wygląda jak typowo dla dzieci? Bez znaczenia. Przypomijcie sobie nokiowego snejka. To takie gry najbardziej wciągają ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość asiatoborek

Tak zachwalacie, że aż sama to sobie zainstaluję. Nasze dzieci też grają na tabletach, ale jakoś nie kontrolujemy tego. Może to błąd? Nie sądzę, żeby instalowali coś nieodpowiedniego dla siebie. Na Cukierowo im pozwolę. Zauważyłam za to, że w telewizji jest coraz więcej na kanałek dla dzieci bajek nieodpowiednich dla nich.

Odnośnik do komentarza

A to nie wiecie, że właśnie takie gry najbardziej wciągają? Dla dziecka to pewien rozwój ruchowy, intelektualny, a dla dorosłego bardziej zabawa, rozluźnienie. Jeśli w grze nie ma niczego negatywnego, to nie widzę powodów, żeby zabraniać jej dziecku. Bo to, że w ten sposób dziecko się rozwija, jest chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Gość asiataborska

Dziewczyny - dzięki. Nasze dziecko ma Cukierowo na swoim tablecie, to jego pierwsza gra. Jak to przerażeni rodzice - bardzo dokładnie ją wcześniej sprawdziliśmy, porównaliśmy, przeszliśmy kilka etapów i stało się... tak jak u was. Sami też gramy ;-) Ale to nawet lepiej, bo przynajmniej sprawdzę całą grę...

Odnośnik do komentarza
Gość monikacieska

Wczoraj zainstalowałam to mojemu dziecku na tablecie - grała ze 30 minut w to Cukierowo. Widziałam tylko, że kolorowe, chyba jej się podobało. Dzięki, że umożliwiłyście mi opcję nie testowania tego samodzielnie - potwornie nie mam na to czasu ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość czotner

Przede wszystkim stawiajcie na gry, które wciągają, ale w pozytywny sposób. Na pewno pozbawione sensu są apki, które nie są grywalne, bo co, chcecie męczyć swoje dzieci? Kluczowe znaczenie ma fabuła i grywalność, tym bardziej w przypadku dzieci.

Odnośnik do komentarza

Smart games: 3 świnki, czerwony kapturek, camelot cube. Z fajnych karcianek :Śpiące królewny jeśli dziecko dodaje do 10,wirus,kajko i kokosz szkola latania( dodawanie powyżej 20,my na tym zaczynaliśmy mnożyć  ) smoki,sen,kruki, ubongo, z tych prostych to lisek urwisek,dobble.

No i polecam eduksięgarnię https://www.eduksiegarnia.pl/pamieciowe-memo-skojarzenia-koncentracja Znajdizesz wiele dobrych pamięciówek ?

7380d897456368f17113f9ce6bb7f5fddfed5b98

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...