Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dlaczego odczuwam smutek?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się ze mna dzieje. Mam 14lat, przez całe życie musiałam mieć najlepsze oceny, czerwone paski, wszystko wygrywac. I tak sobie żyje, jednak nagle zauważyłam ze mnie to meczy, ze jestem bardzo zmęczona. Mam dość rodziców, którzy każą mi być najlepsi. Wiem, ze nie jestem na tyle mądra, aby mieć czerwony pasek. Mam tego dość, jest mi ciagle smutno. Prawie nic mnie nie cieszy, nawet rozmowa z moim chłopakiem mnie nie cieszy. Ciagle płacze, jest mi smutno. Jestem na dnie.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że czujesz się smutna, samotna, nieszczęśliwa z powodu presji, jaką na sobie odczuwasz. Twoi rodzice najprawdopodobniej są bardzo ambitni i wiele od Ciebie wymagają. Chcą mieć niemal perfekcyjną córkę. Ty tymczasem, chcąc spełnić oczekiwania autorytetów, jakim są rodzice, weszłaś w rolę idealnej córki, ucząc się, zdobywając świadectwa z czerwonym paskiem itd. Nie twierdzę, że nauka jest zła. Wręcz przeciwnie. Myślę, że Twój wysiłek intelektualny może zaprocentować na przyszłość. Niemniej jednak życie pod presją i z poczuciem konieczności bycia najlepszą rodzi poważne konsekwencje dla psychiki, np. w postaci nerwic, fobii, niskiej samooceny, wycofania, depresji itd. Pamiętaj, że w życiu warto umieć zachować zdrowe proporcje. Jest czas na naukę i pracę, ale powinien też być czas na odpoczynek, spotkania z przyjaciółmi i regenerację sił. Warto zachować taką równowagę, bo wówczas czujemy się psychicznie lepiej. Zachęcam też do rozmowy z bliskimi na temat Twoich emocji i obaw oraz do skorzystania z pomocy psychologicznej w szkole. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...