Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy z akceptacją siebie u 14-latki


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Jeste dziewczyną, mam 14 lat. Co zrobić aby być dawną sobą? Czuje, że nie jestem dawną sobą. Wcześniej byłam radosna, towarzyska i gadatliwa. Nie przejmowalam się krytyką innych. Kiedyś nie kłóciłam się z innymi. Wszystko zaczęło się około września 2016 r. Zaczęłam kłócić się z osobami które są dla mnie ważne. Strasznie przeżywam te kłótnie. Teraz najlepiej czuje się sama ze sobą. Nie mam chęci na nic. Czuje, że cały czas udaję kogoś kim nie jestem. Strasznie źle reaguje na krytykę.

Odnośnik do komentarza
Gość Off On Ona

Może to sprawa dojrzewania. Może chora tarczyca. Czasami ludziom nie przychodzi do głowy, że pewne problemy mogą się wiązać z taką "głupią" tarczycą. Zrobić badanie TSH nie jest dzisiaj problemem, a można wykluczyć lub potwierdzić przyczynę niektórych problemów.

Odnośnik do komentarza

Droga 14-latko!

Wrażliwość na krytykę, poczucie samotności, drażliwość, kłótliwość, spadek motywacji mogą wynikać ze zmian hormonalnych, jakie wiążą się z okresem dojrzewania. Niemniej jednak spróbuj porozmawiać o swoich problemach z kimś, komu ufasz. Nie duś swoich emocji w sobie i nie udawaj, że jest wszystko w porządku. Może warto zrobić badania, by sprawdzić, czy wszystko w porządku ze strony organizmu. Warto poprosić o wsparcie, kiedy czujesz, że dzieje się z Tobą coś dziwnego, niezrozumiałego, coś, co sprawia, że czujesz się źle sama ze sobą. Mam nadzieję, że znajdziesz potrzebne wsparcie wśród najbliższych. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...