Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

praca bez partnerki


Gość 83...1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nieśmiałość to moja zmora. W pracy nie umiem rozmawiać z ludźmi. Gapię się w komputer, w kuchni nie nawiązuje relacji słownej. Odkąd jestem w związku i dwukrotnie w tym samym miejscu pracowała moja partnerka teraz nie wyobrażam sobie pracy bez niej. Boję się rozłąki, bycia z obcymi ludźmi sam na sam. Ludzie nie lubią osób spokojnych i nieśmiałych, zamkniętych w sobie. Szukamy pracy razem, ale póki co nie udaje się. Boję się, że bez Niej nie dam rady przebywać tam 8 godzin, że sobie nie poradzę. Strasznie się tym stresuję. :(((

Odnośnik do komentarza

Nie idź do pracy z partnerką. Przyzwyczaiłeś się do myśli, że dziewczyna zawsze będzie przy Tobie. Nie możesz uzależniać swojej przyszłości (również zawodowej) od tego, czy pracujesz z nią, czy bez niej. Skoro jesteś nieśmiały, masz trudności w relacjach z innymi, właśnie wbrew swoim lękom poszukaj pracy gdzie indziej niż Twoja partnerka. Rozumiem, że przy niej czujesz się pewniejszy, odważniejszy, bezpieczniejszy. Z jednej strony to dobrze, że masz w niej wsparcie, ale z drugiej strony ta relacja na gruncie zawodowym daje Ci złudne poczucie, że jest wszystko OK. Jest dziewczyna, jest w porządku, nawet jak z innymi kontakt jest praktycznie zerowy. Ty musisz nauczyć się, jak funkcjonować w relacjach z innymi, a bliskość dziewczyny w pracy i poprawne z nią kontakty mogą dać Ci złudne wrażenie, że przecież ze wszystkim sobie radzisz. Tymczasem okazuje się, że gdy przychodzi Ci radzić sobie samodzielnie, zaczynasz się bać. Podejrzewam, że w Twoim przypadku nie tylko chodzi o nieśmiałość, ale też niską samoocenę. Odsyłam też do artykułu: Jak podnieść poczucie własnej wartości?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...