Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Świąd skóry


Gość Daniel22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel22

Witam, od 3 lat swędzi mnie całe ciało i po podrapaniu się albo przejechaniu paznokciem po skórze mam czerwone plamy. Biorę tabletki na alergie Clatra, Alertec bo wtedy nie ma świądu. Od tamtego czasu chodze po lekarzach i stwierdzono Dermografizm, ale doktor tylko przepisywał tabletki... Byłem u innego to stwierdził Atopowe zapalenie skóry i też ciągle tabletki. Jedynie miałem badanie krwi, spirometria i tyle bo testów skórnych nie da rady zrobić przez tą chorobe, proszę o jakieś wskazówki i pomoc bo ile można dzień w dzień brać tabletek

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia00123

Witam!
Miałam dokładnie takie same objawy. Chodziłam po lekarzach, jednak żaden z nich nie określił konkretnego powodu świądu. Sama zaczęłam szukać rozwiązania problemu i okazało się, po kolejnej konsultacji z lekarzem, że jest to reakcja alergiczna na obecność świerzbowca. Radzę spróbować zastosować Novoscabin - po zastosowaniu 4 butelek w odstępach czasu mogę stwierdzić, że jest poprawa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Rozmelina

U mnie największe i najwięcej zmian pojawia się na dłoniach. W tym obszarze robię regularne peelingi, bo skóra bardzo szybko rogowacieje, szybko się łuszczy. Gdybym nie usuwała tego martwego naskórka, to wszystko co nakładam zatrzymywało by się na wierzchniej warstwie i po prostu by nie działało. Ale też trzeba pamiętać że zbyt częste i intensywne peelingi mogą podrażniać. Ja stosuję domowe peelingi z cukru lub kawy. Bardzo cenię sobie kosmetyki na atopowe zapalenie skóry z verde lab:

https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/atopowe-zapalenie-skory/

Sprawiły, ze moja skóra jest w o wiele lepszym stanie niż wcześniej.

atopicin-atopowe-zapalenie-skory-zestaw-

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...