Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Opuszczanie szkoły, bez większego powodu.


GrYVi

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero co skończyłem 18 lat i chodzę do 3 klasy technikum, opuszczam coraz więcej dni szkolnych czy to z błahych powodów, czy innych wymówek, często mam nie chęć do szkoły przez moje problemy związane ze stanami depresyjnymi, chodzę do psychoterapeuty, ale nie widzę dużych rezultatów. Do teraz mam problem z tak jakby bronieniem własnego zdania, jak ktoś sobie żartuje to się śmieje razem z nim, ale jak ktoś przesadził to ignoruję zamiast coś powiedzieć brakuje mi odwagi. Często były sytuacje w szkole po których nie chciałem się nigdzie pokazywać, dodam też że mam niską samoocenę. Gdy wstaję rano i patrzę przez okno zastanawiam się czy ma to sens czy warto iść i ostatnio coraz częściej zostaję w domu, aktualnie mam 69% frekwencji ale miałem o wiele więcej, jest coraz gorzej, mimo dobrych wyników w nauce opuszczam lekcje czy to ze strachu na wf, bo kiedyś była przykra sytuacja czy to ze strachu na innej lekcji co się kiedyś wydarzyło i boję się po prostu, żeby znowu nie było takiej sytuacji, mimo tego że kontakt mam dobry i dogaduję się raczej ze wszystkimi to koledzy czasem przesadzają. Nie wiem co z tym zrobić, nadmienię że nie ubieram się w to co lubię bo boję się reakcji innych, nie wiem jak zareagują a jak coś powiedzą nie będę wiedział jak sobie z tym poradzić, mam plany na przyszłość ale nawet z domu nie chcę wyjść bo się boję, dodam że do szkoły muszę wpierw iść 1 km a potem przesiadać się w autobusie co czasami też mnie irytuję i opuszczam dni. Proszę o pomoc, błagam.

Odnośnik do komentarza

GrYVi, widać, że masz zaniżoną samoocenę, o czym świadczy brak odwagi, by bronić własne zdanie, brak odwagi, by zamanifestować swoją indywidualność, strach przed kompromitacją w oczach innych itp. Ten lęk tak mocno zagościł w Twoim życiu, że zacząłeś wycofywać się z kontaktów z ludźmi. Rozumiem, że może dotarcie do szkoły nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń, ale to nie jest powód, by tak często puszczać lekcje. Skoro, jak twierdzisz, masz całkiem normalne relacje z kolegami z klasy, nie zaprzepaść tego. A kiedy nawet coś Ci się nie uda, ktoś się z Cibie śmieje, np. na w-fie, Ty śmiej się razem z nim. Miej do siebie dystans. Jeśli jesteś zbyt poważny, przewrażliwiony na swoim punkcie, inni tym bardziej to wykorzystają, by śmieć się z Ciebie, bo zauważą, że sprawia Ci to przykrość. Nie rezygnuj z terapii. Wierzę, że dzięki systematycznej pracy uda Ci się odbudować poczucie własnej wartości. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...