Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Strasznie się boje.


Gość Anonimowa009

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimowa009

Witam, moim problemem jest to, że boję się chodzić do szkoły. Moje problemy zaczęły się w szóstej klasie podstawówki, a mianowicie gdy mam już iść do szkoły strasznie się stresuje i od tego stresu bardzo boli mnie brzuch. W podstawówce symulowałam, że źle się czuje, żeby po prostu nie musieć iść do szkoły, ale i tak później moja mam już zauważyła, że symuluję. Strasznie płakałam, że naprawdę nie chce iść, ale po pewnym czasie samo przeszło. Teraz w gimnazjum wszystko zaczęło się od początku, ale nie symuluję, żeby nie iść, ponieważ ta szkoła jest bardzo wymagająca i sam fakt o tym ile bym miała zaległości mnie przeraża. Jestem bardzo wrażliwą osobą więc nie raz się zdarza, że płaczę, bo tak strasznie się boje. Zawsze boję się, że jakiś nauczyciel mnie zapyta. Czasami już nie mam siły uczyć się na te wszystkie kartkówki i sprawdziany, a zawsze jest dużo do nauki i jeszcze bardziej jestem przerażona, że nie dam sobie rady. Przez ten cały stres często nie mogę jeść i spać. Coraz częściej mam czarne myśli, że to nie ma sensu i co by było gdyby po prostu mnie nie było. Zdarzyło się też, że przez to wszystko się kaleczyłam, bo już nie dawałam sobie rady. Nie chce o tym mówić moim rodzicom, ponieważ się boję ich reakcji i też strasznie się tego wstydzę. Nie chce też rozmawiać z pedagogiem szkolnym. Jestem sama ze swoimi problemami i nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza

Powinnaś porozmawiać o swoich problemach z mamą lub tatą. Oni powinni wiedzieć, co się dzieje, w ten sposób będą mogli Ci pomóc. Podejrzewam, że możesz cierpieć na fobię szkolną, stąd skrajny lęk przed szkołą, płaczliwość, lęk, autoagresja, obniżony nastrój i katastroficzne myśli, że sobie nie poradzisz. Nie ukrywaj, co czujesz i z czym sobie nie radzisz. Pozwól sobie pomóc i powiedz o wszystkim bliskim. Wierzę, że razem uda Wam się pokonać Twoje problemy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...