Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to zaburzenie tożsamości płciowej?


Gość jakajestem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jakajestem

Chciałabym opisać tutaj swój przypadek. Obecnie mam 35 lat i jestem płci żeńskiej. Do ok. 10 roku życia nie identyfikowałam się jednak z własną płcią, mówiłam, ze pragnę być chłopcem, ubolewałam, ze nie mam męskich narządów, przebierałam się za chłopca, na szczęscie rodzice nie narzucali mi ubioru i kupowali to, co chciałam nosić i czym się bawić, a bawiłam się głównie chłopięcymi zabawkami, uwielbiałam samochody, byłam typową chłopczycą. Strasznie było mi, gdy pojawiły się pierwsze oznaki dojrzewania- najgorsze, to piersi, ale jakoś powoli polubiłam swoją kobiecą płeć i wygląd. Od tamtego czasu stałam się kimś pomiędzy chłopakiem i dziewczyną- wyglądałam trochę męsko, trochę damsko, miałam cechy osobowości damskie i męskie, ale zainteresowania typowo męskie- i tak jest do dziś. MOją pierwszą młodzieńczą miłościa w wieku 13 lat była koleżanka (skrywałam to oczywiście), potem długo nie interesował mnie nikt, po czym w wieku 19 lat związałam sie z mężczyzną, potem z następnym mężczyzną, po czym przyszło mi znów sie zakochać w kobiecie, ale okazała się heteroseksualna, więc nie było związku. Obecnie mam 35 lat i tak naprawdę nie czuję się ani w 100 procentach kobietą, ani facetem. Po prostu mam wymieszane męskie i kobiece cechy. Jeżeli chodzi o ubiór i figurę, to wolę mieć mniej kobiecych kształtów, jestem bardzo szczupła, ale moją zmora jest większy biust, którego nie mogę zrzucić. Zachowuję się raz męsko raz kobieco, nie znosze makijażu i typowo kobiecych strojów. Ubieram się raczej neutralnie z przewagą męskich koszul, kobiecym atrybutem są u mnie długie włosy. Nie mam powodzenia wśród mężczyzn, a ja sama jestem biseksualna. Tak sie zastanawiam, czy to, jaka jestem może się kwalifikować pod zaburzenia tożsamości płciowej?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...