Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Bardzo niemiłe unikanie mnie przez ludzi


Gość R2D22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od wielu lat mam takie wrażenie, że ludzie w jakiś tajemniczy sposób wykrywają, że coś jest ze mną nie tak i mnie unikają. Nie jest to niestety pozbawione dowodów. Np. dawno temu na treningach sportowych gdy każdy miał znaleźć parę, innym jakoś zawsze to się udawało i zawsze "przypadkiem" okazywało się, że liczba osób jest nieparzysta i muszę ćwiczyć z samym trenerem. W szkole tak samo, często gdy nauczyciel sprawdzał "wszystkim" zadanie domowe "przypadkiem" omijał tylko mnie, a że byłem bardzo nieśmiały to miałem później problem z zaliczeniem przedmiotu, no bo przecież do odważnych świat należy a nieśmiałych najlepiej byłoby wyrzucić do śmietnika, takie wrażenie sprawia postępowanie niektórych osób. Nawet w grach multiplayer w internecie ciągle mam wrażenie, że ludzie lubią grać między sobą a ze mną nie, i niestety też dałoby się to udowodnić. Jakim cudem ci wszyscy ludzie tak bezbłędnie wyczuwają moją nieśmiałość i przez to chcą mnie unikać? Normalnie tak jakby mieli siódmy zmysł. Może mi to ktoś wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza

To nie jest tak, że ludzie podświadomie odczuwają, że jesteś nieśmiały i Cię unikają. To działa na zasadzie samospełniającego się proroctwa. Poszukujesz zdarzeń i sytuacji, które potwierdzają Twoje zdanie, że inni do Ciebie nie lgną, a marginalizujesz znaczenie zdarzeń, kiedy jednak udaje Ci się nawiązać jakiś kontakt. Poza tym, sam możesz prowokować sytuację, że inni Cię unikają właśnie przez swoją nieśmiałość. Jesteś bierny, mało rzucasz się w oczy, nie bronisz własnych praw, siedzisz cichutko gdzieś z dala od innych, więc nic dziwnego, że pozostajesz niezauważony, że nikt nie wybiera Cię do pary na zajęciach itp. Zachęcam Cię do przeczytania tekstu: Nieśmiałość. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

To my sami wysyłamy sygnały innym ludziom. Ty przekazujesz im poprzez mowę swego ciała, sposób rozmowy, swoje myśli, że jesteś samotnikiem.
Ja też mam takie okresy, że odsuwam się i "znikam", jednak już się nauczyłam, że muszę wykazać się odwagą i inicjatywą, sama zagadać, i nie zastanawiać się , czy oni mnie lubią, czy akceptują, czy też nie.
I jest normalnie.
Od nas samych zależy, jak nas inni postrzegają.
Wiec najpierw naucz się akceptować siebie, polubić siebie i nauczyć się wierzyć, że jesteś fajnym człowiekiem.
Można to zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...