Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Fobie społeczne u 15-latka


Gość c...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem chłopakiem i mam 15 lat. Od pewnego czasu cierpię na fobie społeczną, ktora jest ukierunkowana tylko do płci przeciwnej - z mężczyznami w ogole ten problem nie występuje. Przy każdej próbie rozmowy występują u mnie tak klasyczne objawy jak: lęk, drżenie rąk, kołatanie serca, zaburzenia równowagi i "brak języka w gębie". Czy same leki wystarczą do degradacji lub całkowitego usunięcia lęku? Czy mam zgłosić się do lekarza rodzinnego o skierowanie do psychologa? Jak wyglada terapia?

Odnośnik do komentarza

Najlepiej idz na jakieś fajne zajęcia sportowe, trenuj karate, piłkę nożną lub choć biegaj na siłownię.
Jak nabierzesz pewności fizycznej swojego ciala to i "fobia społeczna" Ci przejdzie.

Wkraczasz po prostu w wiek dorastania, dostrzegasz pleć przeciwną i nie jesteś pewien jak dziewczyny, kobiety Cię postrzegają i wszystkie objawy, o których piszesz Cię atakują.

Musisz nabrać pewności siebie.Czasem nam pomaga fizyczność. Niektórzy chlopcy szybciej ze wzrostem wyskakują do góry i ponieważ w tym czasie dziewczynki jeszcze szybciej podrosły to same przychylniej spoglądają na wysokich chłopakow i sa dla nich milsze, bardziej ich zauważają.

A najwięcej pewności siebie, bedzie dodawała i to przez całe życie mądra głowa. Madra głowa, która zaakceptuje swoje niedoskonalości czyli np. niezbyt wysoki wzrost, niespecjalnie bujny i piękny włos..... I ta mądra głowa znajdzie atuty swojego wlaściciela, jestem miły, wygadany, mam poczucie humoru, jestem choć trochę szarmancki wobec plci przeciwnej i ogólnie kobiety bardzo lubią przebywać w moim towarzystwie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nawet podejrzewasz u siebie fobię społeczną (którą niewykluczone, że mylisz z nieśmiałością wobec płci przeciwnej), nie radzę sięgać po leki przeciwlękowe. Proponowałabym raczej pracę nad sobą, np. udział w treningu kompetencji społecznych. Dobrym pomysłem jest też zapisanie się na jakieś zajęcia dodatkowe, dzięki którym mógłbyś rozwijać swoje pasje i które mogłyby stać się miejscem trenowania umiejętności interpersonalnych. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...