Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak poradzić sobie z natłokiem nauki i obowiązków szkolnych?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 13 lat i chodzę do gimnazjum. Nie daje sobie rady z lekcjami i nauką. Ta szkoła ma najwyższy poziom w mieście (jest na 3 miejscu w województwie) . Poszłam na profil biologiczno-chemiczny. Nie mam czasu na nic. Moje koleżanki mają milion zajęć dodatkowych i zawsze dostają piątki . Nie daje sobie rady w tej szkole. O przepisaniu do innej nie ma mowy. Proszę o pomoc . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość bill wurtz

Zasada nr 1 nie panikuj.
Zasada nr 2 nie panikuj.
Zasada nr 3 ucz się głównie tego, co potrzebne Ci będzie na studiach. Angielski, matematyka i fizyka raczej na każdych technicznych studiach to podstawa. Przedmioty typu geografia, wos, historia, plastyka, religia zdaj na odwal, byleby zaliczyć.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim nie porównuj się z innymi. Ulegasz złudzeniu, że inne osoby mają mnóstwo dodatkowych zająć, a mimo wszystko dostają piątki. Myślę, że jednak troszkę przesadzasz, że nie wszyscy mają najwyższe oceny. Poza tym, pamiętaj o dobrej organizacji czasu. Staraj się nie zostawiać sobie wszystkiego na ostatni termin, bo wówczas trudno opanować cały materiał. Jeśli masz trudności z nauką, nie rozumiesz pewnych rzeczy, nie wstydź się prosić o pomoc, np. nauczyciela albo osobę, która rozumie dane zagadnienie. Niech Ci wytłumaczy jeszcze raz. Wierzę, że uda Ci się opanować naukę. Głowa do góry i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Moja bardzo ambitna córeczka na wysokości atualnej 3 gimnazjalnej lub 3 klas licealnych jak nie dawala rady z przygotowaniem się na zas to chorowala i przychodziła do mnie z dzienniczkiem abym jej napisała usprawiedliwienie. Nie podobalo mi się to bardzo, ale jak przeanalizowałam jej czas i obowiązki to stwierdzalam, że ona bardzo uczciwie pracuje a mimo wszystko nie wyrabia się o czasie ze wszystkim na wysokim poziomie i bardzo z tego tytulu cierpi.
Stwierdzilam, że w tej sytuacji to jest najmniejsze zlo, daje jej to parę dodatkowych dni do opanowania czegoś na blachę. Oczywiście zanim coś podpisalam to dlugo omawialyśmy dlaczego tak jest i co zrobić zeby następny taki przypadek nie trafil jej się za szybko.

Nie jest sposób zbyt godny pochwaly (rodzic potwierdza coś co nie miało m-ca, chyba, że uznać za chorobę martwienie się i nieszczęście córki, że nie da się wyrobić na czas).

Porada kolegi aby istotne przedmioty ,jak już sie wie jaki kierunek studiów będzie obrany, traktować poważnie a resztę po łepkach też czasem może byc pomocna.

Odnośnik do komentarza

Hej ja mam poniekąd dobry sposób. Też uczę się ale tą nieszczęsną reformą i mam nieco doświadczenia

1. Znajdź swój sposób wykonania test czy jesteś warkoczem słuchowej czuciowcem czy obrazowcem. Odpowiedni dopasowny sposób nauki pewnością polepszy twoje wyniki o 50 procent.

2 utrzymój porządek na miejscu pracy i w notatkach. Załóż kalendarzyk z datą sprawdzianu, notatnik ważnych terminów pamiętnik by wylać złe emocje związane z dniem w szkole. Poprawi to też zdolności uczenia się na błędach. Nie Grzeszczak multikaskinguu i wynieś komórkę, komputer, tablet za drzwi, a poprawi to twoją koncentrację. Pij dużo wody lub soków warzywnych podczas nauki(zdrowa dieta bogata w witaminki węglowodany tłuszcze roślinne sama wiesz biologijko), wtedy twój .ózg podziękuję turbo nauką. Nie przejadanie się przed zadaniami domowymi, bo zachodzi wtedy wiele zmian chemicznych w organiźmie, ale o skupienie wtedy trudno walczyć. Chodź podczas czytania. Wspomaga to ukrwienie głowy, a co za tym idzie mózgu również. Sporządzaj kreatywne fiszki. Baw się i włącz ulubioną lub specjalną muzykę.

3 Ucz się jak się uczyć xD Wiem, że to brzmi dziwnie, ale to zajmuje trzecie miejsce skuteczności. Otóż znajdź ciekawą książkę( ja mam Możesz więcej zapamiętać i ją polecam Tobie kochaniutka na biol chem bo ja w tej samej sytuacji niebawem i super jest) Poszperaj po necie, bo sporo tam trików zafajnistych i skutecznych np. ćwiczenia przed nauką to poprosi cud miód! Wszystko tam jest w dobrych źródłach rzecz jasna np. szybkanaukaPRO nwm szybkie czytanie trening potrzebny do biologii i masy tego kućka. Czytaj, słuchaj o tym, a będzie super z twoją jakością nauki i wzrośnie ci IQ.

4 Sport po szkole idź na spacer z psem, na basen, tenisa. Ważne też abyś nie rezygnowała z pasji. Jeśli to zrobisz monotonia pracy cię zgniecie i wpadniesz w zamknięte koło. Zapisz się na sztuki walki, sporty, oazę, koło, kursy, które można zapisać na CV przyszłego zawodu. A za pełnię wrażeń oraz dotlenienie podziękuje twój mózg, w którym zaczną tworzyć się nowe komórki neuronalne.

5 motywacja może popcha cię wybrany zawód, może zaczniesz uczyć się ze znajomymi i zdradzą ci przez co mają tyle wolnego czasu, może mama tato cię odbiją do przodu. Zdrowie psychiczne to podstawa. Może znajdź dobrego psychologa i jedź ryjem do przodu.

6zaznaczaj notuj próbuj zaczynaj organizuj nie trać nadziei oraz znajdź powołanie wstawaj wcześniej i ucz się może wtedy będzie lepiej nie zarywaj nocy noc to taki guzik zapisz i odpocznij dla organizmu żyj zdrowo bądź fit i nigdy przenigdy się nie poddawaj upadniesz podniesiesz się ktoś cię podniesie otaczaj się szczerymi ludźmi POWODZENIA! :D

Odnośnik do komentarza

13 lat i profil najlepszy w mieście biol-chem hahahahha że co??? W wieku 13 lat to co ty masz za naukę i profil biol chem??? Sory ale jeśli się uczysz dużo i to i tak nic nie daje to raczej nikt nie da rady twojej inteligencji podnieść... Ludzie będą ci słodzić ale prawda jest taka że nie wszyscy mają wysokie IQ i są ludzie głupsi, którzy zwyczajnie nie są w stanie się uczyć jak prymusi, tak samo jak są ludzie brzydcy albo z rzadkimi włosami którym inni na pocieszenie powtarzają że są chociaż mili albo mogą sobie włosy wszczepić. oni tych włosów nie wyrosną na siłę i tak samo nie da się na siłę być inteligentniejszym

Odnośnik do komentarza

Ten post jest z 2017 roku. Do tej pory autorka na pewno sobie juz porazila. Przy okazji, nie wazne jakie jest IQ, wazne jak wykorzystujemy wlasne mozliwosci. Czesto ludzie z wysokim IQ zarabiaja mniej od tych z niskim bo nie potrafia wykorzystac swojej wiedzy, nie maja pojecia jak to zrobic a ci z niskim wiedza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...