Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed ludźmi


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,moj problem polega na tym ze boje sie nie ktorych ludzi zwlaszcza takich co sa madrzejsi ,jestem osoba troche zamknieta mam chlopaka on ma duzo znajomych ciagle chce mnie do nich.zabierac jeden z tych znajomych mnie nie lubi i nie raz tak sie do mnie odzywa nie milo,zaczynam unikac z nim kontaktu moj chlopak uwaza ze nic zlego sie.nie dzieje.Ostatnio byla impreza ja na nia nie poszlam i jego kolega przy wszystkich ze dzikus jestem,bardzo bola mnie czyjes slowa zwlaszcza ze slyszy to moj chlopak

Odnośnik do komentarza
Gość Mojaporada

Mów facetowi krótko i na temat, że tej a tej osoby po prostu nie trawisz i nie chcesz być tam gdzie ona jest i tyle. Ja jak miałem dziewczynę to miała 2 koleżanki których nie trawiłem (zaprzeszłe czasy i urazy) i mówiłem wprost, że jak chce to niech z nimi się trzyma, ale ja z nimi nie chce mieć nic wspólnego i ich widzieć. I nie przejmuj się też tak tym co mówią i myślą inni. Życie zbyt cenne i za krótkie na takie błahostki. Właśnie to jest wada wielu osób że nazbyt się przejmują co myślą o nich inni. A jakie to ma tak naprawdę znaczenie? Żadne.

P.S- Po tym co piszesz to wnioskuję, że jesteś jeszcze dosyć młodą dziewczyną i przejmujesz się na wyrost. Ale uspokajam, z wiekiem to się zmienia.

Odnośnik do komentarza

Lęk przed ludźmi może świadczyć o socjofobii. Podejrzewam jednak, że Twoje lęki społeczne wyrastają z niskiej samooceny. Napisałaś, że boisz się ludzi, zwłaszcza tych, którzy są mądrzejsi. A skąd wiesz, że są mądrzejsi? Podejrzewam, że wiele z tych osób wyłącznie stwarza pozory "mądrych" albo chce robić takie właśnie wrażenie. Większość "mądrych" ludzi jest odważna, pewna siebie. Nie zawsze jednak idzie za tym wiedza merytoryczna. Odsyłam do artykułu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z wypowiedzią eksperta. Bije w oczy niskie poczucie wartości i koniecznie trzeba nad tym popracować.
Może w jego oczach zachowujesz się jak dzikus, bo jesteś -być może- wylękniona, speszona, a na pewno widać brak pewności siebie. Pomożemy Ci w pracy nad sobą, jeśli tylko jesteś gotowa coś z tym zrobić.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...