Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Relacje z ojcem


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zacznę może od tego że mam skończone 16 lat i jestem z moim chłopakiem, Jesteśmy ze sobą rok. Mój tata wyjeżdża za granicę w celach zarobkowych Prawie wogole go nie ma. Mieszkam z mamą. Zawsze kiedy przyjeżdża mój tata pije alkohol i wtedy robi awantury oczywiście dzisiaj też to nastąpiło zawsze słyszę że nic nie wiem nic nie umiem i wogole jestem do niczego dzisiaj zabronił mi sie spotykać z chłopakiem ponieważ za długo byłam w sklepie i powiedział że jeżeli się pojawi to go pobije

Odnośnik do komentarza

Wcześnie zaczynacie te stałe związki. Też bym się martwiła, gdyby moja córka tak wcześnie zaczęła współżycie.
Istnieje obawa wpadki, ciąży... i co dalej?
Kto ma wychować dziecko? Kto będzie na nie zarabiał?
Z reguły chłopak ucieka od obowiązków i wszystko spada na dziewczynę, a ona ciągle jest tylko dzieckiem i też wymaga opieki.
Do tego zwykle zawala szkołę, nie ma zawodu, nie ma szans na porządną pracę.
To nie są wymysły, zbyt wiele jest takich przypadków.

Jak widać, nie pocieszyłam cię.
Nie oznacza to, że popieram zachowanie ojca. Ale jak piszesz, on często wyjeżdża, więc masz trochę luzu.

Odnośnik do komentarza

Nie wspolzyjemy poniewaz uważam że to za wcześnie a szkole zawaliła wcześniej dzięki mojemu chłopakowi podniosła się i teraz staram się przykładać jak najlepiej do nauki więc Pani się trochę myli co do mnie ponieważ odrazu wrzuca mnie Pani do jednego worka z innymi nastolatkami ja nie jestem taka właśnie dzięki chłopakowi wyciszylam się i uspokoilam wcześniej były ze mną problemy ale nie wielkie a teraz staram się robić wszystko z głową

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że ograniczenia Ciebie ze strony ojca mogą wyrastać z jego potrzeby zrealizowania się jako rodzic. Napisałaś, że ojciec często wyjeżdża, nie ma go, zatem kiedy się już pojawi, musi wstrzelić się w rolę surowego ojca, który trzyma dyscyplinę. Z drugiej jednak strony Twój ojciec nadużywa niemiłych epitetów, co niszczy Twoją samoocenę. Pamiętaj, że należy Ci się szacunek i nie musisz znosić agresji słownej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Wybacz, jesteś mądrą dziewczyną i przepraszam cię za tą ocenę.
Nie uważam, że wszystkie młode osoby od razu wskakują do łóżka.
Wręcz przeciwnie, widzę, że młodzież jest rozsądna i z rozwagą podchodzi do życia.
Chyba ostatnio zbyt wiele czytałam wpisów nieletnich o tym, że panna jest w ciąży i co robić.
Jeszcze raz przepraszam, ale ojciec pewnie myśli podobnie, jak ja to napisałam.
Czy mama akceptuje chłopaka?
Jeśli tak, to śmiało możesz się z nim spotykać, gdy ojciec wyjeżdża.
Jeśli nie, to spróbuj jej wytłumaczyć, że on pozytywnie wpływa na twoją osobowość, że ci pomaga, a nie szkodzi.
Odniosłam wrażenie, że z ojcem się nie dogadasz, więc nie namawiam cie do rozmów z nim. A może się mylę, może jednak warto i z nim porozmawiać?

Odnośnik do komentarza

Moja mama bardzo lubi mojego chłopaka i ze wzajemnością a co do rozmów to już nie raz rozmawiałam i pomagali tylko na chwilę kiedys byłam córeczką tatusia a teraz wydaje mi się ze mnie nienawidzi... I dziękuję za wszelkie odpowiedzi na mój problem

Odnośnik do komentarza

Często jest tak, że ojciec nie może zaakceptować faktu, że córka dorasta.
W jego mniemaniu on coś traci i pragnie jak najdłużej utrzymać istniejący stan rzeczy.
Na pewno nadal cię kocha, nie miej co do tego wątpliwości.
I tu jest problem, bo on widzi cię jako małą dziewczynkę, a ty musisz wywalczyć sobie trochę swobody, odpowiedniej do twojego wieku.
Dobrze, że masz wsparcie mamy, dobrze, że ojciec wyjeżdża.
Ważne jest tylko, byś się zbyt nie przejmowała słowami Taty, nie przeżywała tego rozumiejąc, że w końcu zaakceptuje fakt, że dorastasz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...